Forum

Kurs yeri seçi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurs yeri seçimi yardımcı olursanız çok memnun olurum ?

19 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@TheGamer)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Kurs yeri seçimi yardımcı olursanız çok memnun olurum , ben CEH sertifikasına kadar yükselmek istiyorum yaklaşık 11 yıldır pc kullanıyorum , fakat ne yazılımsal ne network bilgisi olarak "0" bilgiye sahibim. Bana bu işi öğretecek öğrencisini sahiplenen eğitmeni kaliteli güzel bir kurs yeri lazım. Tavsileriniz için çok minnettarım.

Gönderildi : 13/01/2010 00:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Eğitim konusunda portalımızda da bannerı dönen, Network Akademi de Bülent Gür hocam ile görüşebilirsiniz.Kendisinin bilgi, birikim ve tecrübesine güvendiğim sevecen bir kişiliğe sahiptir.Bu işi bana öğreten değerli üstadımdır. Size gereken bilgi ve yardımı kendısınden öğrenebilirsiniz.

Şimdiden başarılar dilerim. 

Gönderildi : 13/01/2010 01:17

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Kurs yeri seçiminden çok eğitmene odaklanın. Benim eğitim aldığım hocalarımdan ilki Oytun Özen'dir. Çok iyi bir eğitmendir. Portalımızdaki yöneticilerimiz de tanıyordur. Ama artık ders vermiyor. Bölüm Başkan Yard. olarak İzmir'e gitti. Yine şuan eğitim aldığımız hocamız Mustafa Kara Security konusunda çok iyi bir eğitmendir ama artık o da zorunlu olmadığı sürece derslere girmiyor. Her 2 hocamız da çok iyi eğitmenlerdir. Bu şekilde eğitmenleri araştırmanızda fayda var.

Dipnot: Uğur arkadaşımızın önerisini dikkate almanızı tavsiye ederim. Kendisinin yaptıkları ortadadır. Eğitmenini de söylemiş.

CEH olayına gelince benim arkadaşım evde 1 kitap ve video seti ile hazırlandı ve 2 hafta önce CEH oldu. Önemli olan CEH versiyonlarını iyi takip etmeniz. Ona çalışın ve biraz dump ile başarılmayacak diye bir şey yok. Saygılarımla...

Gönderildi : 15/01/2010 01:10

(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Oytun hocayı tavsiye edebilirim. İzmir şubede ders veriyor. iletişime geçersen sana yeterince yardımcı olacağına inanıyorum.

Gönderildi : 16/01/2010 03:29

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Oytun hocayı tavsiye edebilirim. İzmir şubede ders veriyor. iletişime geçersen sana yeterince yardımcı olacağına inanıyorum.

Sizde eğitim alıyor musunuz? Yoksa başka yerden mi tanıyorsunuz.

Telefonla görüşürüyoruz ama siz yine de selamlarımı iletin. Erdem demeniz kafi. Saygılar...

Gönderildi : 16/01/2010 09:14

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Ben eğer konu eğitimse imkanınız varsa bulabilirseniz efsane The Hodja Burak Şadoğlu nerede eğitim veriyorsa o kurumdan eğitim almanızı tavsiye ederim..

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 16/01/2010 13:31

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Telefonla görüşürüyoruz ama siz yine de selamlarımı iletin. Erdem demeniz kafi. Saygılar...

Selamlar.

Serdem ; şuan Oytun Hocadan ders alıyor ve Oytun Hoca yı öve öve bitiremiyor. 🙂

Gönderildi : 16/01/2010 13:41

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Selamlar.

Aaa çok sevindim. İyi bir eğitmendir. Sömürmekte serbestsiniz. =)

Oytun hocamın üzerimdeki emekleri çok fazla. İzmirdeki arkadaşlara tavsiye ederim. Saygılar...

Gönderildi : 16/01/2010 19:58

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Oytun hoca ile senden bahsettik geçende erdem, muhabbetin geçti, benim ögrencim çözüm parkta takılıyor falan dedi..

Bilmiyorum kulaklarını çınlatabildik mi 😀

Gönderildi : 16/01/2010 23:29

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Oytun hoca ile senden bahsettik geçende erdem, muhabbetin geçti, benim ögrencim çözüm parkta takılıyor falan dedi..

Bilmiyorum kulaklarını çınlatabildik mi 😀

aaa çok sevindim. Telefonda söyledi kulaklarını çınlatıyoruz dedi ama sen veya başkası isim vermedi. Sadece genel olarak bahsetti. yoksa sende mi eğitim almaya başladın.

Eğer öyleyse senin adına çok sevindim. Gördüğün zaman fiziksel selamımı ilet =) Saygılar...

Gönderildi : 17/01/2010 13:47

(@kayhankayihan)
Noble Member

henüz eğitim almıyorum başka bir konu ile ilgili olarak görüştüm kendisi ile..

İnsallah ögreciside oluruz yaa 😀

Gördüğümde selamını iletirim.

Gönderildi : 17/01/2010 23:34

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

henüz eğitim almıyorum başka bir konu ile ilgili olarak görüştüm kendisi ile..

İnsallah ögreciside oluruz yaa 😀

Gördüğümde selamını iletirim.

Eyvallah sağolasın kardeşim. Hakkında hayırlısı olsun. Saygılar...

Gönderildi : 17/01/2010 23:51

(@SerdemAKSOY)
Reputable Member

Selamlar.

Aaa çok sevindim. İyi bir eğitmendir. Sömürmekte serbestsiniz. =)

Oytun hocamın üzerimdeki emekleri çok fazla. İzmirdeki arkadaşlara tavsiye ederim. Saygılar...

kısıtlama yok hocamızda. istediğin bilgi olsun ve senden istekli ol gerisi geliyor zaten.

valla yaşar bizim ünideki hocalara benzemiyo şahsen benim fikrim bu. daha önceden bilseydim ben üni yerine direk buraya gelirdim. boşa vakit kaybı oldu bizim için üni.

Gönderildi : 19/01/2010 16:18

(@kayhankayihan)
Noble Member

Her zaman şunu söylüyorum zaten.

Türkiyede üni okuyacaksan açıktan oku, bir yandan çalış para at köşeye eğitim al.

Böylece ne olmuş olacak;

-Olmazsa olmaz olan Diplomayı alacaksın.

-4 yıl tecrübeli bir personel olacaksın.

-Sistem yazılım veya tasarım ile ilgili ciddi bir sertfka sahibi olacaksın.

Kesinlikle ve siddetle bu yöntemi öneriyorum, normal pc müh geliyor hiç bişi bilmeden yada temel bilgilerle siz yönetici oluyorsunuz. Şunu unutmayın ancak Kesinlikle geliştirin kendinizi sadece mesleki değil kişilik olarakta. bunu yapan birisinin pc muh daha sağlıklı hizmet vereceğinden başarılı olacağından eminim.

Yabancı diliniz iyi ise Ales falanda kasarım diyorsanız birde yuksek pc muh olun, daha ne olsun derim ben bunun üstüne..

Hemşerim dediğin gibi okullarda boşuna dirsek çürüttük sabaha kadar boşuna soru ezberledik..

Gönderildi : 19/01/2010 16:53

(@SerdemAKSOY)
Reputable Member

bencede haklısın. şu an aldığımız eğitimler bana göre bilgisayar sektöründe kestirmeden gitmek gibi bişey

Gönderildi : 19/01/2010 18:17

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Her zaman şunu söylüyorum zaten.

Türkiyede üni okuyacaksan açıktan oku, bir yandan çalış para at köşeye eğitim al.

Böylece ne olmuş olacak;

-Olmazsa olmaz olan Diplomayı alacaksın.

-4 yıl tecrübeli bir personel olacaksın.

-Sistem yazılım veya tasarım ile ilgili ciddi bir sertfka sahibi olacaksın.

Kesinlikle ve siddetle bu yöntemi öneriyorum, normal pc müh geliyor hiç bişi bilmeden yada temel bilgilerle siz yönetici oluyorsunuz. Şunu unutmayın ancak Kesinlikle geliştirin kendinizi sadece mesleki değil kişilik olarakta. bunu yapan birisinin pc muh daha sağlıklı hizmet vereceğinden başarılı olacağından eminim.

Yabancı diliniz iyi ise Ales falanda kasarım diyorsanız birde yuksek pc muh olun, daha ne olsun derim ben bunun üstüne..

Hemşerim dediğin gibi okullarda boşuna dirsek çürüttük sabaha kadar boşuna soru ezberledik..

[Y]

Gönderildi : 19/01/2010 18:56

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Serdemcim,

Dediklerin kesinlikle doğrudur. Ama seninde bildiğin gibi ben birfiil 4 yıldır sektördeyim genelde kurumsal veya otomasyon yazılımları yönetimi ve eğitim hizmetleri üzerine çalıştım. Çok başarılı da olsak dönüp dolaşıp hani senin lisans / mühendislik diploman diyorlar. Ne kadar iyi bakmıyorlar bile. O nedenle çalıştığımız içinde alakasız bölümler okumak zorunda kalıyoruz ve bildiğin gibi sırf onları bitirebilmek için bu yıl bazı eğitimlerimi askıya almak zorunda kaldım.Kimbilir benim gibi niceleri var.Hiç alakam olamasına rağmen şuan birçok konuda ders çalışmak zorundayım ama ne işime yaracak, HİÇ ! Her ne kadar memleketimi çok sevsemde malum Türkiye'mizin şartları demekten alamıyorum kendimi.

Ama inşallah seneye alabileceğim eğitimlerimi ...

Gönderildi : 19/01/2010 19:01

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Ek olarak bende bu aralar iktisattı genel muhasebeydi onlara daldım yevmiye defteri nedir mizan nedir bilanço vs. baya zevkliymiş [:D]

Gönderildi : 19/01/2010 19:07

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Ülkemizdeki üniversitelerin dezavantajı öğrencileri, geleceğin mühendis adaylarını yazılım ağırlıklı yetiştiriyor. Sistem tarafında pek fazla bir şey vermiyor. Dolayısıyla üniversitelerden çıkan her mühendis yazılımcı çıkıyor ve hep bu nedenden dolayı sistemci açıkları meydana geliyor. Halbuki yazılıma verilen ağırlık sistem'e de verilse güzel sistemciler de yetişir. Dolayısıyla bizler özel kurslara yöneliyoruz. Yönelmek zorundayız.

Bilgisayar mühendisliği okumak benim içimden hiç geçmiyor. Ama öyle bir ülkedeyiz ki. İK uzmanları Bilgi İşleme eleman alacakları zaman hem network çü olsun hem de Bilg. Müh. olsun diyor. İşte sorun burada başlıyor. Ben belki iyi bir sistemci olabilirim ama Bilg. Müh. Eğitimi almadım diye direk CV'm arkalara iteleniyor. Önce kafaların değişmesi lazım....

Gönderildi : 19/01/2010 23:03

Paylaş: