Forum

tanımlamalar?

Bildirimler
Hepsini Temizle

tanımlamalar?

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

arkadaşlar herkese selam! ben sitenize yine bu sitede makaleleri bulunan bir arkadaşın tavsiyesi üzere yeni üye olmuş biriyim ve öğrenmek istediğim çok şey var yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. sürekli duyduğum ama artık aşina olduğum için araştırmadığım bir konuda "BT",IT, CİSCO" 'nu ne demek olduğu:-( bunları açıklayıp ne işe yaradıklarını benimle paylaşırmısınız?

Gönderildi : 20/07/2009 21:54

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

merhabalar

aramıza hoşgeldiniz öncelikle...

tanımlamalara gelince ;

BT : Bilgi Teknolojileri - Bilgisayar ile ilgili her türlü yapı bu alana girebilir, Windows ailesi, linux ailesi, sunucular, bilgisayarlar vs...

IT : information technologies yani BT'nin ingilizcesidir. artık güzel Türkçemizde türkçe sözler kalmadığı için (Örnek : Belgeç türkçe bir kelime günümüzde herkes buna FAX diyor) IT diyoruz...

Cisco : bir firmadır ve network yani ağ ürünleri üreten en sağlam firma diyebiliriz en prestijli firma da diyebiliriz. ürettiği ürünlere gelince hub, switch, router, adsl modem (adsl router olarak geçer) vs vs daha pek ok ürün...

kolay gelsin

Gönderildi : 20/07/2009 22:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz.

IT : Information Technology,

BT : Bilişim teknolojileri ( Türkçesi )

Cisco : Dünyadaki internet altyapısında bulunan aktif cihazların (router, switch, firewall, ip telefon vb.) %80’inden fazlası Cisco firması tarafından üretilmiştir.

IT dünyasında ise MCSE,MCITP,Cisco vb. sertifikasyon sınavları ve bunların eğitimleri verilmektedir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/07/2009 22:06

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

valla bu kadar duyarlı arkadaşlar olacağını ve bu kadar kısa sürede cevap alacağımı tahmin etmemiştim..... sanırım sitenin ve burdaki arkadaşların kalitesinde kaynaklanan bir durum. uğur arkadaşım çok teşekkür ederim

Gönderildi : 20/07/2009 22:16

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

mümin bey sizede hassasiyetinizden dolayı çok teşekkür ederim oldukçada doyurucu bilgi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

Gönderildi : 20/07/2009 22:22

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Rica ederim.Yalnız şu var ki mesajın başlığını forum kuralları gereği değiştirmenizi öneririm.Bir de yanlış yere açmışsınız mesajı.

http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx  forum kurallarını incelemenizi öneririm.

Portaldaki makaleler ile çalışmalar yapabilirsiniz.Sözümü kendi manim ile bitirmek istiyorum. Başka yerlerdeki makalelerle uğraşma, ÇözümPark'tan şaşma Smile

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/07/2009 22:51

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

merhabalar

irfan bey, asıl biz size teşekkür ederiz aramıza katıldığınız için. her türlü bilgiyi paylaşmaya ekip olarak açığız.

hayırdır uğur bu aralar iş yok herhalde şiir mani falan yazıyorsun :)) güzel olmuş eline sağlık...

kolay gelsin

Gönderildi : 21/07/2009 01:49

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Mümin hocam merhaba.Arayışlara devam ediyorum.Sanal lablar yapıyorum.Bir de kalan zamanda mani yazıyorum hocam. 🙂

Çözemedin mi sorununu,
Haydi tıkla internet explorerını,
Gel sanal parkta gez ferahla,
Çözümünü ÇözümParktan al da işinde rahatla..

Hocam ben böyle devam edersem, atacaklar beni portaldan sanırım [:)] Herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/07/2009 02:16

Paylaş: