Forum

Unix(MAC) Laboratua...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Unix(MAC) Laboratuarı Önerisi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
641 Görüntüleme
(@znkhn)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Altmış adet Mac bulunan laboratuarımızda bir sistem kurmaya çalışıyoruz.Kullanıcılarımızın kendi kullanıcı adı ve şifresi ile oturum açabilmelerini istiyoruz. Her kullanıcıya ait belli bir miktar depolama alanı olsun istiyoruz. Kullanıcıların ne zaman oturum açtıklarını, açabileceklerini ve bu oturumları esnasında hangi aktiviteleri yaptıklarını gözlemlemek/analiz etmek istiyoruz.Bilgisayarlarımız Lan kablosu ile internete açılıyor ve 3. katman yönetilebilir  switch üzerinde bir Vlan'a dahiller. Konu ile ilgili görüş, öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi Forumlar.

Gönderildi : 19/06/2020 14:48

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Active Directory kullanabilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 20/06/2020 13:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

https://support.apple.com/en-in/guide/directory-utility/diru39a25fa2/6.0/mac/10.15

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/06/2020 13:12

(@znkhn)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Konuyu araştırmaya devam ediyorum. Apple tarafında Hakan beyin yazdığı çözümler düzgün çalışmıyor gibi duruyor. Active Directory denedim çok düzgün çalıştığını söyleyemem. Belki de birşeyleri yanlış yapıyorumdur. En optimum çözümü bulduğumda burdan yazacağım tekrardan.
İyi Forumlar.

Gönderildi : 29/06/2020 23:37

Paylaş: