Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] PDKS

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
6,362 Görüntüleme
(@serkansenturk)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese merhabalar,

2012 senesinde alınan bir adet parmak izi okuyuculu devam kontrol cihazımız var fakat hiç kullanılmamış bu yüzden yönetici şifresini bilmiyoruz kullandığı ip adresini biliyorum fakat program üzerinden erişim sağlayamıyorum sıfırlamak için desteklerinizi rica ediyorum.

Gönderildi : 13/07/2020 12:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

O tip cihazlarda model bilgisi üzerinden üretici doc indirip belirtilen reset prosedürünü uygulamanız lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/07/2020 17:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Cihaz hakkında hiç bir marka model bildirmemişsiniz.

Ayrıca parmak izi ile okuma kişisel veri bakımından sorun olabilir.

Bizim için dert değil derseniz üretici firmanın dökümanları ile yol alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/07/2020 10:24

(@serkansenturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok özür dilerim tamamen dikkatimden kaçmış magic pass mp 12610 marka ve modeli.

Açıkçası internette sıfırlama ile ilgili bir döküman bulamadım

Gönderildi : 14/07/2020 10:32

(@aykutdeniz)
Gönderiler: 22
Eminent Member

@serkansenturk

Merhaba ;

Hiç kullanılmadıysa şifre sıfırlama yerine resetlemeyi deneyin. Cihaz üzerinde ekte gönderdiğim şekilde reset butonu mevcut. Buradan yapabilirsiniz.

Reset

Gönderildi : 14/07/2020 10:56

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

http://www.magicpass.com.tr ile görüştünüz mü ?

Gönderildi : 14/07/2020 10:56

(@www-rizasahan-com)
_

@serkansenturk

Merhaba,

Cihazda reset butonu varmış.

http://www.perkotek.com/klavuzlar/MagicPass_12300_Kullanim_Kilavuzu.pdf buradan yararlanabilirsiniz.

Kılavuzlar için ise aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

https://www.perkotek.com/kullanim-kilavuzlari/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/07/2020 10:57

(@serkansenturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@aykutdeniz

Aykut Bey ilginize teşekkür ediyorum fakat farklı model şemadaki bu cihazda resetleme tuşu bulunmuyor.

Gönderildi : 14/07/2020 11:03

(@serkansenturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes evet görüştüm 75$ + kdv hizmet bedeli istediler.

Gönderildi : 14/07/2020 11:03

(@serkansenturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@www-rizasahan-com

Rıza Bey ilginize teşekkür ederim çok araştırdım fakat hep farklı modellere ait veriler çıkıyor bu cihazda reset tuşu yok

Gönderildi : 14/07/2020 11:04

(@www-rizasahan-com)
_

Firma perkotek yardımcı olacağını düşünüyorum bence bir iletişime geçin elektronik devre içinde reset olabilir.

Gönderildi : 14/07/2020 11:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32957
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @serkansenturk

@SerkanAtes evet görüştüm 75$ + kdv hizmet bedeli istediler.

Normal insanlar da bir yerden para kazanacak bu döngü ne yazık ki böyle.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/07/2020 02:10

(@sefaa)
Gönderiler: 2
New Member

Perkotek PDKS ve Bilgi Aktar programı kurup cihaza ip üzerinden bağlanıp yönetici şifresini değiştirebilir, silebilir, yenisini ekleyebilirsiniz. Programların kurulumu için youtube da detaylı video bulabilirsiniz.

Gönderildi : 29/07/2020 20:41

Paylaş: