Forum

Solidworks Yazılımı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Solidworks Yazılımı için Donanım Önerisi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,296 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin , umarım konuyu doğru yerde açmışımdır.

solidworks 2021 lisansımız var.

En az 5 sene bu programı çalıştırabilecek bilgisayar tavsiyesi istiyorum sizlerden. Ekran kartı ne olmalı ? Hangi model almalıyım , işlemci xeon mu yoksa i serisi mi olmalı?

Ram ne kadar olmalı?   Harddisk ne olmalı nvme mi yoksa ssd yeteli mi?

lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz ?

Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum . 

Şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 29/04/2022 17:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Niyetiniz öyle olmasa bile bu şekilde sipariş talebiniz bu forumun comunity kültürüne uygun değil.
Siz kaynak ihtiyaçlarına paralel birşeyler ve detay paylaşırsanız biz de tabi ki yorum yaparız.
Bu tip alımlarda donanımlar, yapılacak iş kapsamına ve kaynak ihtiyacına yönelik belirlenir solidw başlığı ile bitmiyor yani aralık çok geniş.
Solid OpenGL ve CL temelli çalışır yüksek model Quandro'lar önemli fark oluşturur fakat bütçe yoksa Nvidia GPU öncelikli bütçenize göre kartlar seçebilirsiniz.

https://techgage.com/article/workstation-gpu-viewport-performance-catia-solidworks-siemens-nx-more/
Webden bu tip bench çalışmalara bakılabilir youtube üzerinde de oldukça fazla hardware anlatıcısı var.

Cad Cam için öncelikli olarak her zaman markalı workstation sınıfı cihazlar öneririz yine donanımlar rendering işe yönelik seçilmeli.

Bu arada başlığınız forum kurallarına uygun değil düzenleyiniz ki konu kalıcı olsun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2022 21:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Minimum gereksinimler burada,

https://www.solidworks.com/tr/support/system-requirements

İyi performans almak istiyorsanız herhangi bir marka Workstation kullanmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/05/2022 15:30

Paylaş: