Forum

Notebook Görüntü So...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Notebook Görüntü Sorunu

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
558 Görüntüleme
(@okansar)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Dell Latitude 7400 notebook ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Notebook arka planda çalışıyor fakat ekranda hiçbir görüntü yok. Uzun süreli power tuşuna basıp notebooku kapatıyorum sonradan ancak geri açabiliyorum. Bu durum neden olabilir acaba? Desteklerinizi rica ederim.

Gönderildi : 22/10/2021 12:55

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhabalar,

Harici bir ekrana bağlayıp test ettiniz mi? Test ettiyseniz sonucu yazabilir misiniz? Verdiğiniz bilgilerle ekran kartı driver ını bir kontrol etmenizi ve varsa güncel versiyonunu yüklemenizi tavsiye edebilirim.

Gönderildi : 22/10/2021 13:49

(@okansar)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

@m-oguzhanozkurt Merhaba Hocam, o arada klavyede v.s de ışık yanmıyor. Fakat notebook arka planda çalışıyor. Uzun süre power düğmesini notebooku kapatınca anca tekrar açabiliyoruz.

Gönderildi : 22/10/2021 13:51

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bilgisayarın güç plan seçeneklerindeki ayaları kontrol edebilirsiniz uzun süre bilgisayarda bir süre işlem yapmıyorsanız uyku moduna girmiş olabilir. Ekran kartı dirverlarını güncelleyip deneyebilirsiniz sorunu daha net anlamak adına harici bir ekran takıp deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 22/10/2021 13:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, sanırım uyku moduna giriyor ama çıkamıyor, uyku modunu iptal edip deneyin. Eğer bu mode' a ihtiyacınız var ise Erdem' in önerilerini dinleyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/10/2021 15:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Cihaza ayrıca bir firmware update geçmenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2021 12:33

(@ercanbaskaya-2)
Gönderiler: 10
Active Member

Cihazı açtığınızda oturum açma sesini duyuyor ama görüntü alamıyormusunuz? Açma tuşuna yeniden basıp uykuya alıyorsunuz ve ardından tekrar açtığınızda görüntü geliyormu? Muhtemelen desteklenmeyen bir ekran kartı sürücüsü kullanıyorsunuz.

Gönderildi : 06/10/2022 17:09

Paylaş: