Forum

Everest modem route...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Everest modem router SG1600

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,393 Görüntüleme
(@burakcicen)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Adına box diyorlar sanırım. Vodafone dan sınırsız 15mb tarifeli hat aldik modeme taktik. Bu modeme ağ kablosu taktik bulundugumuz yere everest sg1600 router çektik. Wifi ile everest router a bağlanıyoruz. Şimdi sorun yaşadığım olaya geliyorum.

Router a reset attık. Bu resetten sonra varsayılan wifi şifresi olan 12345678 ile bağlanıyoruz. Router arayüzüne girip router in adını, varsayılan şifreyi filan değiştiriyoruz burda da sıkıntı yok. Sıkıntı şu, wifi alanından çıktığımızda ya da wifi den çıktığımızda tekrardan baglanamiyoruz. Wifi çekiyor ama internete baglanamiyoruz. Wifi de bağlantı yok yazıyor. Router i kapatıp aciyorum bağlanıyor. Tekrar wifi den çıktığımda yine aynısı oluyor. İnternete bağlanabilmek için her defasında router i kapatıp açmak zorunda kalıyoruz. iPhone ve Android cihazlarda hepsinde aynı sorunu yaşıyoruz. Nasil bir çözüm izlemeli ?

IMG 20210424 210604
IMG 20210424 210604

Gönderildi : 24/04/2021 21:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Buna bu forumdan çözüm bulmanız zor bunlar kalitesiz, son kullanıcının evine aldığı ucuz ürünler. Genelde de sihhat problemleri olur daha kaliteli ürünler kullanmanızı önermekten başka pek birşey yapılamaz. Yazdıklarınız mac filter'a işaret olabilir yapılandırırken yanlışlık bu tip birşeyi açıyor olabilirsiniz ve sihhatli sonuç üretmiyordur. Vakit kaybetmek yerine en azından asus, tplink, zyxel markalı ürün alın derim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2021 23:05

(@burakcicen)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz bey teşekkürler yorum için. Android kullanıcısıyim. Wifi den bağlandiktan sonra aldığı otomatik ip yi wifi ayarlarından DHCP yi statik yaptım aldığı bu ip yi sabitledim. Ben kendimce çözümümü buldum. Wifi den kendimde çıksam ya da wifi den uzaklaşıp da kendiliğinden çıksa dahi tekrar wifi ye otomatik bağlanıyor.

Çalışma arkadaşlarım için herkeste aynı sonuç vermiyor. Bazı android kullanıcılarında da aynı işlemi yapıyorum otomatik aldığı ip yi statik yapıp ip yi sabitliyorum olmuyor. iOS telefonlarda da bazılarında oluyor, bazilarinda olmuyor. Cihaza reset atıp tekrar kurulum yaptık yine sonuç değişmedi. 

Cihazın kalitesizliginden kaynaklı olduğunu söylüyorsunuz. Başka bi router cihazı bulabilirsem bir de onunla deneyeceğim. Yorum için tekrar teşekkür ederim 🙋🏻‍♂️

Gönderildi : 25/04/2021 00:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bu dediğiniz şunla ilgili olur. Güncel mobile cihazların hem cihaz MAC adresi hemde wifi oturumların özel mac adresleri olur. Wifi ayarlarında dikkat ederseniz görürsünüz. Siz mac filter'ı cihaz mac'ine tanımlarsanız wifi profilinde ki adres farklıysa (bu çoğunlukla değiştirilebiliyor) kuralınız doğal olarak işlemez. Bazı cihazlarda olup olmaması bunla ilgili olabilir.
Ancak bu diğer yazdığınız sorunlara çözüm olur mu onu bilemem.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2021 02:19

Paylaş: