Forum

CPU Fan Önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] CPU Fan Önerisi

4 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
3,552 Görüntüleme
(@gokhanceyhan)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ekte görselleri bulunan anakartım için CPU fanı almak istiyorum ancak uyumlu olması açısından hangi marka model ve uygun fiyatlı ürün almam gerektiği konusunda öneride bulunabilir misiniz ?

İşlemci fanı anakartın üzerine vidalanarak takılıyor çevir tak fanların plastik uçları olmuyor.

Şimdiden teşekkür ederim..

cpu
IMG 0776
IMG 0777
Bu konu 3 yıl önce Gökhan Ceyhan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 28/04/2021 12:22

(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

Uygun bir şey istiyorsanız Akasa LGA775 & LGA 115X fan modeli var iş görüyor. Belirtmişsiniz fakat bu önerdiğim fan çevir tak fan. Sizin ikinci resimde o vida aparatını çıkarın çevir tak fanı takın.
Aynı şekilde vidalı Fanı bulunan Lenovo pc de vidalama makinesi ile patlattım söktüm yerine çevir tak fan taktım.

Gönderildi : 28/04/2021 16:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Kule tipi fanların tamamına yakını uyar zaten baktığınızda sitelerde soket desteği de yazar ama verimlilikleri gibi maliyetleri de daha yüksektir. Model söylemek zor çok alternatif var piyasada ki mevcut bulunabilirliği bilmiyorum akasa, CM, silverstone, be quiet markalarına bakabilirsiniz. Silvers. un yatay daha küçük vidalıları var ama tr de şuan bulunuyor mu bilmiyorum. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2021 17:06

(@osinos)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Geç kaldım sanırım ancak , cevap olarak bulunması adına ; Noctua L9i modelini kesinlikle önerebilirim.  yatay yapıda olması ve fan kalitesinden ötürü birçok 120mm aio'yu safdışı bırakma kabiliyetine sahip bir soğutucudur. Başka marka model aratmaz diyebilirim.

Gönderildi : 10/02/2022 01:31

Paylaş: