Forum

Dahua PC-NVR Web Ar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Dahua PC-NVR Web Arayüze Ulaşamıyorum

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
20.3 K Görüntüleme
(@etcmobileapps)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

3 Adet Dahua kamera aldık ve hali hazırda pc kamerası olarak kullandığımız bilgisayara PC-NVR - SmartPSS

programını yükledim. 3 Kamerada çalışıyor, kayıt alıyor herhangi bir sorun yok. Biz bu kameralı sadece izleme amacıyla başka bir nokta IP üzerinden bağlanıp izlemek istiyoruz.

1. Kamera Ip Adresi  192.168.30.200 (Direk ip ile girilip izlenebiliyor)

2. Kamera Ip Adresi  192.168.30.201 (Direk ip ile girilip izlenebiliyor)

3. Kamera IP Adresi  192.168.30.202 (Direk ip ile girilip izlenebiliyor)

PC - NVR Bilgisayarının Ip Adresi : 192.168.30.190

Tarayıcıdan 192.168.30.190 adresine girdiğimde bağlantı reddildi hatası alıyorum. İnternet Ayarlarından güvenilir sitelere bu adresi ekledim, 3. parti yazılımına izin ver tarzı ayarları aktif ettim. Kameralara elle tek tek girip izleyebiliyorum ama NVR IP'sinden girip 3ünüde aynı ekranda görmek istiyorum.

Gönderildi : 20/11/2020 13:19
Konu Etiketleri

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Web browser üzerinden nvr cihazına erişmek için port numarası girmeniz gerekebilir ip adresinden sonra :37777 ile deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 20/11/2020 13:26

(@etcmobileapps)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @erdemyaglikara

Merhaba,

Web browser üzerinden nvr cihazına erişmek için port numarası girmeniz gerekebilir ip adresinden sonra :37777 ile deneyebilir misiniz?

Merhaba o şekilde de denedim.

http:// 192.168.30.190:37777

192.168.30.190:37777

https:// 192.168.30.190:37777

Bağlantıyı reddetti hatası veriyor.

Proxy veya güvenlik duvarı ile ilgili standart yazı çıkıyor.

Gönderildi : 20/11/2020 13:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Karıştırıyorsunuz herhalde smartpss yönetim yazılımını kurduğunuz bilgisayardan izlemeyeceksiniz web izlemeyi nvr/dvr cihaz sağlar. O yazılım sadece ip sinden eklediğiz cihazı o pc den kontrole yarar. Web izleme için aynı şekilde cihazın ip sini yazacaksınız.
Üretici support'undan pdf ini indirin web config bölümüne bakın. Orada chrome tabanlı browser'larda eklenti gerektiriyorsa da yazar.
Yaptığınız şey pek anlaşılmıyor ortamda ip cam'lerin bağlandığı nvr/dvr controller cihaz yoksa 3lü web izleme yapamazsınız sadece yönetim yazılımından üçünü tek ekranda izlersiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/11/2020 15:17

(@etcmobileapps)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Karıştırıyorsunuz herhalde smartpss yönetim yazılımını kurduğunuz bilgisayardan izlemeyeceksiniz web izlemeyi nvr/dvr cihaz sağlar. O yazılım sadece ip sinden eklediğiz cihazı o pc den kontrole yarar. Web izleme için aynı şekilde cihazın ip sini yazacaksınız.
Üretici support'undan pdf ini indirin web config bölümüne bakın. Orada chrome tabanlı browser'larda eklenti gerektiriyorsa da yazar.
Yaptığınız şey pek anlaşılmıyor ortamda ip cam'lerin bağlandığı nvr/dvr controller cihaz yoksa 3lü web izleme yapamazsınız sadece yönetim yazılımından üçünü tek ekranda izlersiniz.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim websiteden inceleyeceğim. Daha açıklayıcı şekilde anlatmaya çalışayım.

Smartpss programında kameralar ekli ve izleme, kayıt alma sağlanıyor.  Güvenliklerin izlemesi için başka bir alana monitor konması isteniyor. Kayıt işleminin güvenliği için bilgisayarı oraya kurmak istemiyorum. Bu yüzden bu şekilde bir kullanım olduğunu düşündüm. Program içinde PC-NVR 192.168.40.190 PORT:37777 tarzında bir ibare var. Bu yüzden web arayüzüne ulaşabileceğimi düşündüm ama sanırım böyle bir şey yok.

Sanırım dvr/nvr cihazı olmadan yapmam gereken 2 bilgisayarada smartpss kurup 1 tanesini PC-NVR şeklinde çalıştırıp diğer izleme bilgisayarından o bilgisayarın ip port ve admin - şifresi ile giriş yapmak. Böylece sadece izleyebilirler diye tahmin ediyorum.

Gönderildi : 21/11/2020 15:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Evet öyle bir şey olmaz. O tip programlar web access sağlamaz sadece cihazlar sağlar.
Diğer dediğinizi yine anlamadım. 2. noktaya 1. noktadaki pc deki smartpss ekleyemezsiniz. 2 noktayada ayrı olarak yazılım kurulup ip cam'ler eklenmeli ancak kayıt-izleme yetkilendirme yapılsa bile uygulamada problem yaşanabilir denenmesi lazım.
Şu olabilir yazılım tek noktada durur yetkili programın da admin olarak şifresiyle ihtiyaç halinde bağlanır. Diğer izleyecek olan rdp ile vs o cihaza bağlanıp uygulamayı kısıtlı kendi şifresiyle açar tek ekranda izler.
Eh pek dinamik değil 🙂
Yada; ip cam'lerin bazılarında rtsp üzerinden kontrolsüz izleme yayın option gelir. Bu ayarlar yapıldıktan sonra rtsp izleyebilen vlc gibi araçlarla bağlanıp izlemeyi sağlar. Ancak 3'üne de bağlanıp izletebilecek bir tool ben görmedim onu araştırıp bulmanız lazım varsa. vlc de o yetenek yok tek erişim...

Kısaca sihhat ve multi access isteniyorsa ben şöyle yapardım. Kayıt işini bir windows user pc'e emanet etmek mantıklı değil sonra en gerekli zamanda kayıt yoksa yatırım boşadır. 3 x cam az bile olsa aynı markadan uygun fiyatlı dvr alınır kaydı kendi içine yapar. Akabinde hem yetkililere mobile erişim imkanı gelir kayıt bakmak için pc de uğraşmak zorunda kalmazlar. Hem de iş cihaz merkez olduğundan yazılım bağımsız olur smartpss client istediğiniz noktaya kurup doğru yetkilendirmelerle izleme yapabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/11/2020 15:56

(@etcmobileapps)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Evet öyle bir şey olmaz. O tip programlar web access sağlamaz sadece cihazlar sağlar.
Diğer dediğinizi yine anlamadım. 2. noktaya 1. noktadaki pc deki smartpss ekleyemezsiniz. 2 noktayada ayrı olarak yazılım kurulup ip cam'ler eklenmeli ancak kayıt-izleme yetkilendirme yapılsa bile uygulamada problem yaşanabilir denenmesi lazım.
Şu olabilir yazılım tek noktada durur yetkili programın da admin olarak şifresiyle ihtiyaç halinde bağlanır. Diğer izleyecek olan rdp ile vs o cihaza bağlanıp uygulamayı kısıtlı kendi şifresiyle açar tek ekranda izler.
Eh pek dinamik değil 🙂
Yada; ip cam'lerin bazılarında rtsp üzerinden kontrolsüz izleme yayın option gelir. Bu ayarlar yapıldıktan sonra rtsp izleyebilen vlc gibi araçlarla bağlanıp izlemeyi sağlar. Ancak 3'üne de bağlanıp izletebilecek bir tool ben görmedim onu araştırıp bulmanız lazım varsa. vlc de o yetenek yok tek erişim...

Kısaca sihhat ve multi access isteniyorsa ben şöyle yapardım. Kayıt işini bir windows user pc'e emanet etmek mantıklı değil sonra en gerekli zamanda kayıt yoksa yatırım boşadır. 3 x cam az bile olsa aynı markadan uygun fiyatlı dvr alınır kaydı kendi içine yapar. Akabinde hem yetkililere mobile erişim imkanı gelir kayıt bakmak için pc de uğraşmak zorunda kalmazlar. Hem de iş cihaz merkez olduğundan yazılım bağımsız olur smartpss client istediğiniz noktaya kurup doğru yetkilendirmelerle izleme yapabilir.

En mantıklısı dediğiniz fakat alan çok büyük.

25 işletme, tel çit vs. buraya 128 kamera konulsa ancak her yeri görmüş oluruz bunun içinde 128 kanallı dvr almamız gerekiyor. Şuan sadece çok çok kritik noktalar için aldık. Malum pandemi nedeniyle her yer kapalı zaten. Yaza girerken en azından 64lük 1 nvr alabiliriz diye tahmin ediyorum.

Bir firmadan teklif istedik ve 500.000 civarı teklif çıkardı dolar 4-5 civarındaydı. Konuyu fazla dağıtmadan en mantıklı olan 32lik-64lük bir nvr cihazı almak alana kadarda en azından kayıt aldığına emin olduğum şekilde pcden çalışmaya devam etmek. İzleme konusunda da bir şey yapamayacağım gibi gözüküyor. Uzaktan bağlantı vs sıkıntı olacaktır.

Gönderildi : 21/11/2020 16:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

128 kanallı dvr olmuyor bildiğiniz üzere NVR oluyor. Benim kastettiğim o değildi ip cam modellerinizi de destekleyen aynı markanın 4/8 kanallı modelini isteyin. Diskini takın çalışsın herkes yine sınırlara tabi erişsin. Ha daha sonra çöp olur o ayrı.
Ne kadar ekmek o kadar köfte işte 🙂 anladınız siz.

Gönderildi : 21/11/2020 16:51

(@etcmobileapps)
Active Member
Konu başlatıcı

Haklısınız yanlış yazmışım şu konuda beni aydınlatabilir misiniz.

8 Kanallı bir nvr aldığımızda kayıt zaten cihazda olucak. Web arayüzünden de nvr ipsini girdiğimizde kullanıcı ve şifre ile girip 3 kamerayı herhangi bir pcden izleyebiliriz değil mi?

Gönderildi : 21/11/2020 17:00

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Evet izlenebilir. Sadece onu sorun şundan emin olmanız lazım cihazların model yıllarına göre browser uyumlulukları değişebiliyor ne durumdadır gibi.
Zaman içinde hiçbirşey yapamazsanız uygulamasını kurarakta başka bir yere girmeden de izletebilirsiniz.

Gönderildi : 21/11/2020 17:08

Paylaş: