Anasayfa » Forum

Dahua Kamera Sistem...

Dahua Kamera Sistemleri Sıkıntısı  

RSS
Zeki SERT
(@zekisert)
Yeni Üye

Herkese Merhabalar;

Bilgi Teknolojileri Destek Elemanıyım Dahua firmasının kamera sistemlerini kullanıyoruz fakat bir kamera kapalı ip aldıramıyorum daha önce çalışıyordu switch de tek tek deneme yaptım fakat bağlantı kuramadım ayrıca bazı kameralar gündüz çalışmakla birlikte gece olduğunda görüntü gelmemektedir.

Konu hakkında öneri ve eleştirilerinizi beklerim.

Alıntı
Gönderildi : 22/04/2019 12:15
Fatih BALCI
(@fatihbalci)
Yeni Üye

Buna benzer bir durumu elektrik kesintisi sonrasında yaşamıştım. Kesinti sonrası kamera resetlenmiş ve default ip ye geçtiği için ulaşamıyordum. Default ip adresini bulup o şekilde ulaşmayı başarmıştım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2019 12:26
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Kameralarınız harekete duyarlı olabilir mi? Kameranın üzerinde reset tuşu varsa fabrika ayarlarına alıp default ip üzerinden erişmeye çalışabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2019 16:54
Zeki SERT
(@zekisert)
Yeni Üye

Teşekkürler Erdem Hocam Denenecek

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2019 20:43
Ekrem SARLAK
(@ekremsarlak)
Yeni Üye

Merhaba,

Kameraları poe switch üzerindenmi çalıştırıyorsunuz yoksa adaptör ile yandanmı besliyorsunuz, switch ile çalışıyorsa switch in watt gücü yetmediğinden gece görüntü vermeyebilir.

Kamera resetlenmiş ise 192.168.1.108 default ip adresine girin buradan istediğiniz ip ile değiştirebilirsiniz.

Eğer kameraya ulaşamıyorsanız sökme imkanınız var ise direk pc ye bağlayıp o şekilde bağlanmayı reset almışsa istediğiniz adresi vererek tekrar yerine takabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2019 21:49
Zeki SERT
(@zekisert)
Yeni Üye

Ekrem Hocam ilgili bağlantı HP marka poe switch hem data , enerji destekli aslında dediğiniz gibi adres vermek gerekiyor ama asma tavan kısmına gömülü kablolar olduğundan sökme kısmında sıkıntı yaşamaktayım acaba ilgili switch ucunu değiştirsem mi diye düşündüm ama kameraları deneme yanılma yöntemi ile bakarak portunu buluğ yeni uç takma şeklinde düşümüyorum ne dersin nasıl ilerlemeli

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2019 21:56
Ekrem SARLAK
(@ekremsarlak)
Yeni Üye

Şimdi bazı kameralara gece görüntü gelmemekte demişsin, switch hangi marka olursa olsun dahuanın kendi switchini kullanırsan daha iyi sonuç alırsın, sadece cctv sistemleri düşünülerek üretilmiş endüstriyel ve uzun mesafe poe destekli switchleri var, bunlardan temin edebilirsen bir deneme yapabilirsin, sistemde kaç adet kamera var?

sökmek zor olmaması lazım soket kabloları kısadır, söktükten sonra adaptör ile besleyip kendi pcnde ip versen en sağlıklısı.

görüntü gelmeyen sökmekte zorlandığın kamera modeli nedir ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2019 23:55
Zeki SERT
(@zekisert)
Yeni Üye

dahua kamera modeli dediğiniz gibi kamerayı sökerek pc de denemek mantıklı 

deneyip bilgi vereceğim 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/04/2019 00:59
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol