Forum

notebook hdd hakkın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

notebook hdd hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@airokemal)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

slmlar

acer travelmate 4100 notebook um var benim içinde orj 60gb hdd vardı makineyi biraz hor kullandım galiba hdd ntfs.sys hatası verip mavi ekrana geliyordu geçen gün yeni hdd aldım ona kurdum sorun yok calisiyor

ama diger hdd de çok önemli verilerim kalmıştı.bende bitane notebook hdd kutusu alayım eski hdd yi içine koyup yenisine aktarırım diye düsündüm. yeni hdd ile makineyi açtım windows açıldı eski hdd içinde bulunduğu kutuyu usb den taktıktan ve iki üç saniye okuduktan sonra aynı hatayı ntfs.sys verip mavi ekrana düşüyor normalde sisteme direk bi etkisi olmamasi lazim diye biliyorum usb hdd lerin. cozum onerisi olan varmı

Gönderildi : 04/04/2008 15:46

(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Merhaba.

Sorunlu olan HDD yi notebook a takıp XP cd'si  ile boot ettikten sonra Recovery consoldan diski kontrol etmeyi denedinizmi.?

Gönderildi : 04/04/2008 17:02

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar. diskleri bağladıktan sonra miniPE tarzı cd den boot edilebilir bir cd ile dosyalarınıza ulaşıp kopyalamaya çalışın. kopyalarken mevcut virüs toolarlada bir tarayın. virüs bulaşmışta olabilir.

http://minipe.org/MiniPE.v2k5.09.03-XT_UPDATED.rar

kolay gelsin. 

Gönderildi : 05/04/2008 01:30

(@airokemal)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

recovery konsola gelmeden mavi ekrana düşüyor yani kısacası hdd yi okumaya başlar başlamaz gidiyor anlamadım ne garip bişey

miniPE erd tarzı programlardada öyle hdd yi görüyorum çift tıklıyorum tam okurken gidiyor malesef

Gönderildi : 05/04/2008 02:54

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar.

aynı problem başıma 250 sata bir diskte gelmişti. kopyalama yaparken kesiyordu. böyle durumlarda genellikle hd arızası mevcut yani hdd gitmiş. aklıma başka bişi gelmiyor gelirse yazarım. kolay gelsin.

Gönderildi : 05/04/2008 12:14

Paylaş: