Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disk Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
330 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Makine de 2 tane disk var bunlar raid1 yalniz 1. diskte sari isik yaniyor ve makine windows server ekranina geldikten sonra yeniden basliyor.

2. diskte  sorun yok. bunu nasil asabilirim.  Yardimlarinizi bekliyorum.

tesekkurler.

Gönderildi : 12/03/2009 13:35

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

diski çıkarın. çalışma esnasında diğer diski takıp rebuild etmesini sağlayın. bazı durumlarda diskte hata olmasa da böyle sorunlar yaşanabiliyor. rebuild süresi disk boyutunuza göre değişecektir. hala aynı durumdaysanız bozuk diski yenisiyle değiştirmeyi deneyin. raid1 amacı zaten yedeklemeli kayıttır. çekmeniz ve yeniden takmanız datanıza bir zarar getirmeyecektir.

Gönderildi : 12/03/2009 14:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

diski baska bir xp kurulu makineye taktim orada calisiyor. diskin icine girebiiyorum. ama orada oldugu zaman sari isik yaniyor.nasil rebuild yapacagim onu bilmiyorum

Not: Ben makineyi zaten Formatlicaktim. fotmatlasam o sekilde bir sorun olurmu acaba.

tesekkurler

Gönderildi : 12/03/2009 15:08

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Öncelikle mevcut sisteminiz hakkında biraz detay verirseniz daha etkin yardımcı oluruz.

Raid 1 olduğunu söylediğiniz makinadaki bir disk'in hata verdiğini söylüyorsunuz external olarak bir başka makina bağladığınızda disk'e erişimde bir sıkıntı görünmüyor ...

Muhtemel Makina üzerinde raid denetleyici mevcutmudur?

v.s

Birde hangi makinayı yeniden kuruyorsunuz ?

Gönderildi : 14/03/2009 03:18

Paylaş: