Forum

ip kamera sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip kamera sorunu

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
4,280 Görüntüleme
(@rustemaldatmaz)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merabalar konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum.

çalıştığım yerde ip kameralar var ben bunların ip sini değiştirdim 1 li bloktan alt ağlara bölme yapıp 0 lı bloğa aldım yani 192.168.1.158 iken 192.168.0.92 yaptım 9 kamerayıda birden ama şuan hiçbir kameraya ulaşamıyorum ne bilgisayardan web arayüzünden nede kayıt cihazından otamatik tarama ile manuel ekleme de yaptım ama yine kamerayı bulmadı.

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 07/01/2018 14:34

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Bilgisayarların ip yapılandırması 192.168.1.X  subnetmask 255.255.255.0 ise ve ortamda 1.X ve 0.X networkları arasında  routing  yapan  bir  cihaz  yok ise  ulaşamamanız normal.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 07/01/2018 15:21

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bilgisayarın ip si de 0 lı gurupta alt ağ maskesi ise 255.255.254.0 kayıt cihazınında ip sini 0 lı gruba aldım.

Gönderildi : 07/01/2018 15:24

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

MErhaba,

En sağlıklısı kamera networkunu vlan ile bölmeniz, kameranın bağlı olduğu switche sizde 0 lı netwokrten ip vererek bağlanırsanız cihazlara ulaşabilirsiniz,

Ama subneti bu şekilde genişletmeniz şu an yaşadığınız gibi sorunları doğurması normaldir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2018 18:42

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kameranın bağlı olduğu switche sizde 0 lı netwokrten ip vererek bağlanırsanız cihazlara ulaşabilirsiniz burayı biraz açarmısınız.Birde switch D-link marka.

birde bu durumdayken 16 kameraya 0 lı gruptan ip verdim kayıt cihazınada 0 lı gruptan ip verdim şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Gönderildi : 07/01/2018 19:01

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Switch inde ip sini değiştirdim ama yine görüntülere ulaşamıyorum 

Gönderildi : 07/01/2018 21:01

(@mustafatasci)
Üye

kameranın bağlı olduğu switche sizde 0 lı netwokrten ip vererek bağlanırsanız cihazlara ulaşabilirsiniz burayı biraz açarmısınız.Birde switch D-link marka.

birde bu durumdayken 16 kameraya 0 lı gruptan ip verdim kayıt cihazınada 0 lı gruptan ip verdim şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Merhaba,

herhangi bir kameranın bağlı olduğu switche kendi bilgisayarınızıda bağlayarak denediniz mi ?

Malum networkte gateway olmadığı için switch üzerinde iptableden ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Switchlerini layer seviyesinde yönetibliyorsanız vlan yapmanız kesinlikle önerilen seneryodur, video stremeaing ciddi etkiler kullanıcı networkunu.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2018 23:15

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

switche kendi bilgisayarımı bağladım ama yine görüntü alamadım.kamerayı söktüm kendi bilgisayarıma bağladım ve kameraya bağlanabildim switche götürüp taktım kayıt cihazından görüntü alabildim.ama diğer kameralara uzaktan bağlanamıyorum nasıl çözerim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/01/2018 14:08

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Eğer kamera bloğu ve local bloklar farklı ise bağlantı kuramazsınız Cumhur hocamızın dediği gibi ortamda bir router yoksa ipler bir biri ile görüşmeyecektir.

Ortamda kamera sayısı fazla ise local ağdan ayırmanız sizin için faydalı olacaktır biz firmamızda fiziksel olarak ayrı bir network kullanıyoruz.

Gönderildi : 08/01/2018 14:34

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm kamera görüntülerine ulaştım.sorun swicthin donmuş olmasıymış fişini çektim tekrar taktım görüntüler geldi.

şimdi başka bir sorum olacak ben smartpss kullanıyorum kameraları izlemek için ama görüntüler çok yavaş geliyor ve hatta bazı görüntüler zaman aşımına uğruyor bunu nasıl çözerim.

herkeze teşekkürler.

Gönderildi : 09/01/2018 22:23

(@mustafatasci)
Üye

local network ile kamera networkunu birbirinden tamamen ayırarak ,

Vlan yapabilir misiniz ?

Gönderildi : 11/01/2018 18:20

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

sorunu çözdüm kamera görüntülerine ulaştım.sorun swicthin donmuş olmasıymış fişini çektim tekrar taktım görüntüler geldi.

şimdi başka bir sorum olacak ben smartpss kullanıyorum kameraları izlemek için ama görüntüler çok yavaş geliyor ve hatta bazı görüntüler zaman aşımına uğruyor bunu nasıl çözerim.

herkeze teşekkürler.

rüstem bey

çözünürlükleri düşürürseniz kameranın arayüzüne bağlanarak bu sorun ortadan kalkar büyük miktarda trafik olduğu için görüntüler size 2 3 saniye geçikmeli geliyor yada donuyor 

Gönderildi : 11/01/2018 18:50

(@rustemaldatmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

vlan yapmayı bilmiyorum.D-Link switch kullanıyorum.türkçe kaynak varsa paylaşırmısınız.

birde işyerinde fiber alt yapı olsa ip kamera hızlarını etkilermi?

teşekkür ederim cevaplarınız ve ilginiz için.

Gönderildi : 12/01/2018 20:55

Paylaş: