Forum

Şirket için se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket için server önerisi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
500 Görüntüleme
(@batikanulu)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Elimizde, DELL powervault NX400 NAS cihazı var fakat lisans sorunundan dolayı sql server kuramıyoruz şimdilik. Şirketimiz  20-30 kişi aralığında çalışan mevcut yarısı laptop yarısı desktop kullanıyor, modemimiz airties ve adsl bağlantımız var ve internetimiz oldukça yavaş ve aşamıyoruz bu sorunu. O yüzden cloud çözümleri hesaba katamıyorum. Amacımız,

-Tüm pcler yerel ağdan yedekleme yapıcak ve akşam iş çıkışından sonra interneti kullanarak zaman ayarlı yedekleme ve ayrıca yedeklemeyi akşamları dışarıdan bir cihaza
-Dışarıdan pcler bize uzaktan yedekleme yapıcak(bunlara bazı dosyalara erişim kısıtlanıcak)
-Güvenlik ve her şirket için gerekli diğer şeyler (elimzicde cisco'nun switchi mevcut)
-UPS önerisi dosyalara bir şey olmaması açısından (tüm cihazları kaldırabilecek bir ups için neler gerekeli?)

Dell cihaza bir sistem kurabilirim ya da herkesin öğrenebileceği şekilde olsun Synology sistemi kurmayı düşünüyorum. FreeNAS'ta pek başarılı olamadım sanal üzerinden deneme yaptığım için mi bilmiyorum ama synologyde güvenlik önlemlerin nasıl alacağım, kısaca bu dediklerimi rahat bir şekilde yapabileceğim ve gerekli olan şeyler için yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 10/10/2016 20:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

sizinde belirttiğiniz gibi, aktif/pasif veri için synology kullanılabilir.

dış lokasyonada bir adet synology konumlandırırsanız.

çözümler için referans link yardımcı olacaktır.

https://www.synology.com/tr-tr/dsm/6.0/data_backup

mobil kullanıcılar, cloud storage çözümleri kullanması daha doğru olabilir, bantgenişliği sorunu darboğazdır.

eğer synology üzerinde yedekleme isterseniz, kullanıcıları içeri vpn ile alın.

vpn ve diğer güvenlik adımları için utm/ngutm çözümlerini inceleyin.

internet sorunu için, 3/4g modemler ile çözüm sağlabilir, kotaları arttı diye biliyorum.

ups için buradan yorum yapmak mümkün değil, ups firmalarından ürün konumlandırma talep edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/10/2016 10:38

(@batikanulu)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dış konumdan bir pc'ye bağlı harddiskine ikinci yedeklemeyi yapamaz mıyım hızlı bir şekilde? Dış ortamdada şart mıdır?

4G çözümlerinden radyolinke hiç biri verimli çözüm olamıyor, fiber için uğraşıyoruz ileride sharepoint, office project hepsi için adım atacağız.

Ayrıca ds216j, bilk mesajımda saydığım tüm istemlerin hepsine tam alamıyla cevap verebilir mi acaba? Ya da ne gibi eksikleri kalır? Yarı kullanıcımız laptopa sahip. Şehirdışından da çalışanlarımız var. 

Gönderildi : 11/10/2016 20:26

Paylaş: