Forum

Yeni Taşınabilir Sa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Taşınabilir Sabit Diski Bilgisayarımda Gözükmüyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@ErcanAraz)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamun Aleyküm;

2 gün önce aldığım "Seagate Expansion 1 TB" sabit diske 500 gb veri aktardım. Şuan silinsede sorun olmaz. Verileri aktardıktan sonra düzgünce çalışıyordu. Sağ alttan güvenli çıkar deyip usb çekip taktım. Bitlocker ile şifrelemiştim onu denemek için yeniden başlattım sabit disk bilgisayara takılıyken bilgisayar başlamadı diski çekince başladı. Ardından bir daha bilgisayarım bölümünde diskim gözükmemeye başladı.

Çözüm olarak sitedeki ve arama motorundaki önerileri denedim ama olmadı. Disk yöneticisinde de gözükmüyor disk. Ancak aygı yöneticisinde var, ışığı yanıyor, takınca ses çıkıyor, çıkarınca ses çıkıyor.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 24/05/2016 16:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Öncelikle bitlocker ayarlaması yapıldığında bilgisayar boot ayarlarının değişmesi durumunda sistem etkilenir bu zaten bitlocker ve kriptolama yazılımlarının doğasında var. Diskiniz farklı bir makinada yine yanıt vermiyorsa sorun olabilir. Bende kullandım bu marka ve modellerden sorun çıkardı memnun kalmadım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/05/2016 19:28

(@ErcanAraz)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle bitlocker ayarlaması yapıldığında bilgisayar boot ayarlarının değişmesi durumunda sistem etkilenir bu zaten bitlocker ve kriptolama yazılımlarının doğasında var. Diskiniz farklı bir makinada yine yanıt vermiyorsa sorun olabilir. Bende kullandım bu marka ve modellerden sorun çıkardı memnun kalmadım.

Kullandığım bilgisayar Windows 10 idi. Şimdi Windows 7'ye taktım. Disk yönetiminde vs. gözüküyor. Ancak biçimlendirmeye olanak tanımayıp hep hata veriyor.

Gönderildi : 24/05/2016 20:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Dediğim gibi bende kullandım ve memnun kalmadım. Elimde 10 yıllık diskte var 2 ayda patlayan diskte var. Değişik ürünler ve seriler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/05/2016 00:42

Paylaş: