Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD hatası

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@aslanalemdar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar 

Format atmam gereken bir pc var ancak HDD deki datalar çok önemli olduğu için direk format atamıyorum. Hdd çıkarıp aparat ile başka bir pc ye takdığım zaman biçimlendirme istiyor. Denediğim bütün pc lerde biçimlendirme istiyor. Biçimlendirme şansım yok. chkdsk yaptığım zaman "Sürücü yol yada dosya adı geçersiz" hatası veriyor. Ancak hdd kendi pc sine taktığım zaman sorunsuz çalışıyor. Makine de antivürüs vardı. Makineden antivürüs ü kaldırdım ancan USB HDD açmak isteyince " Erişim engellendi" hatası alıyorum. Policy veya Antivürüs ile engelli olduğu için açamıyorum galiba. HDD live xp ile açılmış bir pc ye bağladığım zaman da yine HDD nin içine girmiyor ve biçimlendirme istiyor. chkdsk yaptığım zaman yine Sürücü yol yada dosya adı geçersiz hatası veriyor. Dataları file server a atma imkanım yok. Önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı ? Şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 14/06/2016 16:45

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

işletim sistemi açılıyor ise, network üzerinden verileri farklı bir paylaşıma taşınabilir.

veya ekstra bir diski, sorunlu pc üzerine ekleyerek, tüm direk disk'ten, disk'e transfer edebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/06/2016 18:06

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

network e takmak sorun olabilir. USB HDD zaten engelli. Ancak başka bir hdd takıp dosyaları aktarmayı deneyeceğim. Bakalım ne olacak. Bu sorunu çözmek için bildiğiniz başka bir yol var mı ? HDD sorun takama çok takıldı. Desteğiniz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 14/06/2016 18:11

(@turancoskun)
Üye

network paylaşımı için, direk eth. ile nas'a bağlanarak veri transferi yapmanız, size sorun oluşturmaz.

disk encryption veya türevi çözümler kullanılmış olabilir mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/06/2016 18:45

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır öyle bir işlem için kullanıldığını  sanmıyorum. virüs bulaşan dosyalar vardı. 

Gönderildi : 15/06/2016 06:06

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

HDD hatayı düzeltmek için önerebileceğiniz başka bir yol var mı ? 

Gönderildi : 16/06/2016 06:28

(@turancoskun)
Üye

pc üzerine ek bir disk takarak verilerinizi kopyaladığınız takdirde, diski biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

tabi önce verilerinizin sağlam olduğunu kontrol etmeniz, faydanıza olur.

Gönderildi : 16/06/2016 11:41

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

pc üzerine ek bir disk takarak verilerinizi kopyaladığınız takdirde, diski biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

tabi önce verilerinizin sağlam olduğunu kontrol etmeniz, faydanıza olur.

Bu şekilde deneyeceğim. Aparat ile hdd yi başka pc  ye taktığım zaman biçimlendirmeden kullanabileceğim bir yol var mı ?  Yanlışım yok ise bir şeyler yapılabiliyor diye biliyorum. Ama emin değilim. 

Gönderildi : 17/06/2016 06:23

(@turancoskun)
Üye

farklı bir pc üzerinde e-sata girişi mevcut ise, e-sata üzerinden de aynı şekilde deneyebilirsiniz.

konunun sizin için aciliyeti var ise önceki postlarda belirttiğim gibi, esk pc üzerine ek hdd takarak, çözüm üretebilirsiniz.

Gönderildi : 17/06/2016 11:21

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

farklı bir pc üzerinde e-sata girişi mevcut ise, e-sata üzerinden de aynı şekilde deneyebilirsiniz.

konunun sizin için aciliyeti var ise önceki postlarda belirttiğim gibi, esk pc üzerine ek hdd takarak, çözüm üretebilirsiniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/02/2017 01:55

(@turancoskun)
Üye

rica ederim.

Gönderildi : 22/02/2017 02:13

(@AyberkESiRCi)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba , öncellikle HDD yi bilgisayara bağlıyalım linux işletim sistemi kurulu flash disk ayarlıyalım ve portable olarak linux u açalım açıldıktan sonra diskinizdeki yedekleri kurtarabilirsiniz. windows disk biçimlendirme uyarısında bunu yapıyorum işe yarıyor. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/05/2017 14:51

Paylaş: