Forum

Her Gün Başlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Her Gün Başlangıcında "Yazıcı Çevrimdışı" ve Tekrar Yüklüyorum

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,677 Görüntüleme
(@ErcanAraz)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamun Aleyküm;

Yazıcıların sürücülerini yüklemek yerine ağ üzerinden kurup çıktı yollamayı çok severim.

Çünkü pratik oluyor "Hp" siyah-beyaz yazıcıyı bu şekilde kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.

Ancak iş "Utax" marka yazıcıya gelince her gün başlangıcında "çevrimdışı" diyor kaldırıp tekrar kuruyorum "aygıt ve yazıcılar"'dan hal böyle olunca canımı sıkıyor. Diğerinde olupta bunda olmayan ne var acaba?

Nereyi atlıyorum, nasıl çözerim.

Denediklerim;

• Forumdaki konulara baktım çözüm olmadı
  • Yazıcının bağlantı noktasını değiştirince düzeliyor ancak tekrar ertesi gün eski haline geliyor.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 29/04/2016 12:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

utax hatırladığım kadarı ile, kyocera yazıcıların oem versiyonu. / yada tam tersi

daha önce agentları ile kullanarak, bu markada hiçbir sorun ile karşılaşmamıştım.

network üzerinden driver tarafında, daha önce anlamsız birsürü hata ile karşılaştım.

tavsiyem kendi agent'ını yüklemeniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2016 13:06

(@MertTunc)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Yazıcı servislerini kontrol edermisiniz .

Gönderildi : 16/05/2016 15:52

(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Aynı sorun başıma gelmişti. Bir iki makina her sabah yazıcıyı görmüyordu. 

Çözüm

"Hizmetler/Yazdırma Biriktiricisi" ekranında Kurtarma sekmesinde tüm "Birinci Hata", "İkinci Hata" ve "Sonraki Hatalar" bölümlerinde "Yeniden Başlat" bölümlerini seçmenizdir. 

Gönderildi : 18/05/2016 12:55

(@ErcanAraz)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

utax hatırladığım kadarı ile, kyocera yazıcıların oem versiyonu. / yada tam tersi

daha önce agentları ile kullanarak, bu markada hiçbir sorun ile karşılaşmamıştım.

network üzerinden driver tarafında, daha önce anlamsız birsürü hata ile karşılaştım.

tavsiyem kendi agent'ını yüklemeniz.

Agent'ten kastınız kendi sürücüsü mü? Bunsuz diğer yazıcılar oluyor muhtemelen yüklenince problem kalkabilir ama ben direk ağdan yükleyerek kullanmayı daha pratik buluyorum. Yine de son çare kendi sürücüsünü yüklemek olacak gibi teşekkürler.

Yazıcı servislerini kontrol edermisiniz .

Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz? Yazıcı servisleri ne oluyor? Nasıl kontrol edilir? Nesini kontrol etmem gereklidir? Teşekkürler.

Aynı sorun başıma gelmişti. Bir iki makina her sabah yazıcıyı görmüyordu. 

Çözüm

"Hizmetler/Yazdırma Biriktiricisi" ekranında Kurtarma sekmesinde tüm "Birinci Hata", "İkinci Hata" ve "Sonraki Hatalar" bölümlerinde "Yeniden Başlat" bölümlerini seçmenizdir. 

Dediğinizi yaptım fakat 2 adet yeniden başlat seçeneği var. Birisi "hizmeti yeniden başlat" diğeri "bilgisayarı yeniden başlat" ben hizmeti yeniden başlatı seçtim. Biraz süre geçsin bakalım durumu paylaşacağım. Teşekkürler öneriniz için.

Gönderildi : 20/06/2016 13:30

Paylaş: