Forum

casper nirvana ultr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

casper nirvana ultrabook pil ve güç kablosu sorunu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
800 Görüntüleme
(@anilkocabas)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar casper nirvana ultrabookum var pili sabit pil son 1 aydır pcimde pille ilgili problemim var.

Pc kapalıyken sarj cihazımı takıyorum %100 doluyor sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

fakat sarj azalınca ve güç kablosunu takınca yine azalmaya devam ediyor.yani güç kablosu takılıykende azalıyor sarj yüzdesi ve en son kapanıyor.kapalıyken tekrar %100 sarj oluyor.Sorunu bikaç kişiye sordum kimse çözüm üretemedi.yani pil bozuk desem kapalıyken sarj oluyor açınca sorunsuz kullanıyorum.kablo bozuk desem oda kapalıyken sarj ediyor.

yani pc açıkken güç kablosu hiçbirşeye yaramıyor.%100 doluykende kabloyu takıyorum oyun oynamaya başlıyorum.çıkıp bakıyorum arada güç gittikçe azalıyor kablo takılı olmasına rağmen ve en son kapanıyor.

ama kapalıyken sarj etmede hiçbir sıkıntı yok anlamadım lütfen yardım 🙁

Gönderildi : 16/11/2015 17:00

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Yaşadıklarınız çok saçma. Olmaması gereken bir şey.

Cihazın Garantisi yok mu. Servise gönderin gitsin.

Gönderildi : 16/11/2015 18:06

(@anilkocabas)
Active Member
Konu başlatıcı

garantisi maalesef 3 ay önce bitti gerçekten çok saçma casperdan böyle birşeyi beklemıyordum hiç.Yardım edebilecek varsa lütfen yardım arkadaşlar kafayı yicem

Gönderildi : 16/11/2015 19:04

(@OzcanMANDIRACI)
Gönderiler: 62
Trusted Member

Merhaba,

Pilinizi korumak için üreticiler bazı programlar kullanıyorlar sizinde öyle bir durum olmuş olabilir. Pil koruma modu diye geçiyor genelde şarjı bir seviyede tutma veya doldur boşalt yapılabiliyor. Sizinde bilgisayarınızda böyle birşey varsa koruma modundan çıkartıp öyle deneyin.

Gönderildi : 16/11/2015 20:32

(@anilkocabas)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam maalesef öyle bir seçenek yok gerçekten çok saçma bir durumdayım şuan 🙂 ne olduğunu kimse bilmiyor servise göndersem en az 200 tl diycekler yazılımsal olsa bile biliyorum başıma geldi çünkü. kafayı yiycem artık.biraz kurcaladım pil ayarlarını sabah şöyle bi seçenek var :

PİL DÜZEYİNİ KORU 

PİLDE: %5

PRİZE TAKILI : %5 

ACABA BU %5 İ YÜKSELTSEM 80 FALAN YAPSAM BİRŞEY FARKEDERMİ BİLEN VARMI ?

YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER 🙂 

Gönderildi : 16/11/2015 21:04

(@HasanCiCEK)
Gönderiler: 15
Active Member

Peki sarj ederken oyun oynamayip hic bir uygulama calistirmadan sarj ettiginizde yinede sarj olmuyormu

Gönderildi : 17/11/2015 02:56

(@MertKarslioglu)
Gönderiler: 11
Active Member

Şarj adaptörünüz veya şarj girişiniz gerekli elektrik akımını sağlamıyor demektir. Bilgisayarı ayakta tutacak gücü ekran ve donanımlar çalışırken şarj cihazınız muhtemelen karşılamıyor. Aynı model farklı bir şarj aleti bulabilirseniz çevrenizden deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 14/12/2015 19:30

Paylaş: