Forum

Windows 10 kapanmam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 kapanmama sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,247 Görüntüleme
(@Bayramalaattin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşımın laptopu hp ve w10 işletim sistemi kurulu.

Sıkıntısı da bilgisayarı kapatmasına rağmen kapanmıyor olması bir nevi uykuya geçiyor.

Bunun w10’un yavaş yavaş geliştiriliyor olması ile mi alakası var yoksa sistemden mi kaynaklı ya da hp ye destek mi vermiyor ??

Neden böyle garip bir hata veriyor..
Hiç kapanmıyor.

Not:Bilgisayarın güncellemelerini kontrol ettik.

Gönderildi : 13/11/2015 19:46

(@alitetik)
Gönderiler: 6
Active Member

Evet arkadaşlar bu bendede oluyor şu anda bile yaşıyorum mecburen yeniden başlat yapıyorum tam kapanıp yeniden root ederken kapat düğmesinden kapatıyorum sonuçta normal olmayan bir kapama oluyor bu durum bu sefer ilk açmaya başladığında " sistem normal olmayan bir sorunlakarşılaştı tekrar başlatmak sorunu çözebilir lütfen yeniden başlatmayı deneyin veya SENEKLERDEN SORUNU ÇÖZMEYİ DENEYEBİLİRSİNİZ uyarısı geliyor SEÇENEKLERİ seçince yeniden WIN10 kurulumuna başlıyor buda herşeyin silinmesi demek acil bir çözüm beklemekteyim WIN7 ye tekrar dönmeyi bile ciddi ciddi düşünüyorum sanırım WIN10 üreticisi tarafından yeterince test ettirilmeden bizler tester olarak kullanılmak üzere ücretsizce dağıtıldı . Acilen profesyonelce bir çözüm üreilmez ise çok kan kaybeder üretici bilgisi olsun . Tekrar ediyorum WIN10 normal yollarla KAPAT yapınca kapnmıyor . Bilgilerinize ????????? !!!!!!!!! ???????

Gönderildi : 14/11/2015 02:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Yeni büyük kasım güncellemesini geçin muhtemelen düzelecektir. Bu güncelleme 3 gb ve 1,5 saat alabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/11/2015 22:46

(@BulentGuldal)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Windows 8.1'de karşılaşmıştım bu sorunla ve güç ayarlarında ufak bir değişiklikle düzelmişti umarım sizede yardımcı olur.

Denetim Masası/Güç Seçenekleri/Gelişmiş'deki "Bilgisayarımın güç düğmesine bastığında" bölümü "Bilgisayarı Kapat" şeklinde ayarlayın ve en alt bölümdeki kapatma ayarlarında sadece Kilitle'yi seçili bırakın.

Gönderildi : 04/12/2015 17:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Son durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/12/2015 23:38

(@Bayramalaattin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Sistemde üyeliğimi unutmuştum. Dün açmak nasip oldu. Çok eski bir konu olduğunu biliyorum. Şimdi yazmamın sebebi ilginizin için teşekkür etmek istedim.

Hakkınızı helal edin. O konu hp omen markasına dönüş yaparak halledilmişti. Konunun bir sonuca varması sebeiyle cevabını da vermiş olayım.

Gönderildi : 16/02/2019 00:19

Paylaş: