Forum

yönetilebilir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yönetilebilir anakart

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba uzaktan yönetilebilinir anakart varmıdır aynı serverlarda olan ilo imm gibi son kullanıcılarda da böyle yönetim yapabileceğimiz anakart modeli varmıdır. Kısa bir araştırma yaptım intel vpro desteği ile bunu yapabiliyoruz ama bu ürün işlemcisiyle beraber yurt dışından geliyor ve pahalı önerisi olan varmı ?

Gönderildi : 08/08/2015 03:03

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Merhaba,

Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2015 18:34

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba yapmak istediğim bilgisayarım kapansa dahi uzaktan erişim (bios' a yada anakart yönetimine) pc açmak (wake on lan harici) ekran görüntüsünü alabilmek istiyorum. aynı serverlardaki imm gibi bunları yapabileceğim bir anakart modeli varmıdır.

Gönderildi : 31/08/2015 00:30

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Mehmet bey merhaba,

Ben Intel vPro dışında bunu client tarafında destekleyen başka bir teknoloji görmedim, duymadım. HP (Laptop ve PC) tarafında bunu destekleyen bir çok model var detaylı bilgi isterseniz HP satıcıları size yardımcı olacaktır. vPro desteğinde yanlış bilmiyorsam 70-80$ ek bir maliyet olarak size yansıyor bu özellik.

Google'a sorunca Asus'un sattığı aşağıdaki anakart modelinde'de bu desteğin olduğunu gördüm biraz daha dikkatli araştırılırsa başka markalarda da vardır bu özellik üzerinde gelen ucuz anakartlar belki.

https://www.asus.com/tr/Motherboards/P8Q77M/

Birde ben bir ara makalesini yazıp burada yayınlamıştım Intel Mesh Central makalesi, o taraftada bir çok yenilik oldu vPro desteği, mobil telefon desteği geldi vs. Uzak yönetim için bu teknolojiyi'de incelemenizi öneririm. Kısmet olursa yeni özellikleri içeren makaleyi yakında burada paylaşacağım inşallah.

Intel vPro kurulumu'da sizleri korkutmasın onunla ilgilide sıfırdan kurulum nasıl yapılır, nasıl yönetilir, nasıl çalışır Türkçe detaylı makelesini en kısa zamanda burada sizlerle olacak inşallah. 

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/08/2015 01:57

Paylaş: