Forum

hdd kopyalama sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hdd kopyalama sorunu hk.

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bad sektör oluşmaya başlamış 2 tblık diskimdeki bilgileri (neredeyse hepsi dolu) başka 2 tblık diske aktarmaya çalışıyorum. Normalde aktarım oldukça yavaş. Kasa içinden usbden veya ağdan denedim. bazen 7-8 mb bazende 70-80kb lara düşüyor dolayısıyla 2 gün kadar sürecek. Asıl sorunum kopyalama sırasında bad sektore denk gelince hata vermesi ve kopyalama işleminin durması. Sürekli pc başında duramıyorum bu yüzden bad sektörlere gelince buradaki bilgiyi atlayan ve hızlı kopyalama imkanı veren bir program arıyorum.

İnternette bulduklarımdan terracoppy ve winmend copy denedim fakat bad sektör meselesi yüzünden pek verim alamadım. Bad sektördeki bilgiyi kurtarmasına gerek yok sadece bozuk bölüme gelince burayı atlasın, ne kopyalarsam kardır diye düşünmüyorum.

Bu ihtiyaca yönelik bildiğiniz kullandığınız program var mı?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/07/2015 03:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

symantec ghost ile buna benzer bir diskin imajını alıp daha sonra ghost explorer ile icindeki dosyalarımı kurtarmıştım

Gönderildi : 06/07/2015 03:41

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

symantec ghost ile buna benzer bir diskin imajını alıp daha sonra ghost explorer ile icindeki dosyalarımı kurtarmıştım

Vasvi hocam yedeklemeleri image alma işlerini acronisle yapıyorum. Acronis diskte okuyamadığı bir sektör varsa hata verip arşivlemeyi kesiyor. 

Acaba symantech bu okunmayan bölümü atlayarak mı yedek alıyor?

Gönderildi : 06/07/2015 12:54

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

HDD Regenerator kullanarak bad sektorleri onarmayı deneyin. Daha sonra dosyalarınızı kopyalamayı deneyin.

Gönderildi : 06/07/2015 13:42

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

HDD Regenerator kullanarak bad sektorleri onarmayı deneyin. Daha sonra dosyalarınızı kopyalamayı deneyin.

Resul hocam son ay içinde 2 tane 3tb hddmde bad sektörler vardı ve bad sektör onarma programlarıyla uğraşırken diski tamamen kaybettim. Disklerin muhtemelen ömürleri bitmişti ve onarım ile yoğun çalışmaya dayanamadılar. O yüzden çekiniyorum çünki çok önemli bilgilerim var diskte.

Peki şunu sorayım size;

1- En azından diski daha az yıpratması açısından bad sektörün hangi sektörde olduğunu bilip sadece o sektörü regeneratorle taratmam mantıklı olur. Peki hangi sektöre denk geldiğini tespit için bi program öneriniz var mı?

2- Bad sektördeki bilgiyi gösteren bi program var mı?

Gönderildi : 06/07/2015 13:58

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

Regenerator'de 2 mod var. Tarama modu, Tara ve onar modu. Tarama modu ile size bad sektorleri göstermekte. Ben hdd regenerator ile bir çok başarılı sonuç elde ettim. Zaten diskte çok fazla bad sektör var ise yedeklerimi aldıktan sonra direk disk değişimi. Risk almaya değmez.

Şu da var, HDD regenerator mantıksal bad sektörleri onarabiliyor. fiziksel bir hasardan dolayı oluşan bir hasarı bir yazılımın onarması beklenemez.

Gönderildi : 06/07/2015 14:20

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Regenerator'de 2 mod var. Tarama modu, Tara ve onar modu. Tarama modu ile size bad sektorleri göstermekte. Ben hdd regenerator ile bir çok başarılı sonuç elde ettim. Zaten diskte çok fazla bad sektör var ise yedeklerimi aldıktan sonra direk disk değişimi. Risk almaya değmez.

Şu da var, HDD regenerator mantıksal bad sektörleri onarabiliyor. fiziksel bir hasardan dolayı oluşan bir hasarı bir yazılımın onarması beklenemez.

Teşekkürler

1-2 güne anlarım bad sektörler fiziksel mi değil mi? Fizikselse uğraşmak vakit kaybından başka bişey olmaz zaten.

Gönderildi : 06/07/2015 19:40

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Bir yerde BadCopy çok işime yaramıştı. İncelemeni tavsiye ederim. 

Gönderildi : 06/07/2015 20:33

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bad sektörleri tespit ettik fakat bu bad sektörlere denk gelen bilgileri nasıl görebilirim. bu programıda bulursam çok iyi olacak.

Gönderildi : 06/07/2015 20:47

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bad sektörleri tespit ettik fakat bu bad sektörlere denk gelen bilgileri nasıl görebilirim. bu programıda bulursam çok iyi olacak.

Regeneratorle diski tarattım, (sadece tarama) tamamını kırmızıya boyadı. Wind girdim disk hala çalışıyor şimdilik fazla kurcalamadan yavaşta olsa bilgileri almaya çalışıyorum. Sanırım sadece bad değil kafa vurmaya da başladı.

Gönderildi : 07/07/2015 12:19

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

TeraCopy kullanırsan kopyalama durmayacak bad sektördeki dosyalar atlanacaktır. 

Gönderildi : 07/07/2015 13:50

Paylaş: