Forum

Ekran Kartı Driveri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ekran Kartı Driveri Yüklenince PC Açılmıyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,282 Görüntüleme
(@MustafaHAMiT)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma format atıp ekran kartını yüklediğimde bilgisayar açılış ekranında mesela Hoş Geldinizde kilitleniyor. Windows 8.1 sürümünü yüklüyorum ondan önce win8 vardı ve driveri yüklemeden kendiliğinden oluyordu ama şimdi artık aynı cd ilede format atsam yine aynıı oluyor. VGA olarak sürücüyü yüklemeden 1024x768 de görüntülüyor.

Yaptığımişlemler

Win7, 8, 8.1 de deneme yaptım.

Eski sürüm driver ve yeni sürüm driverleri denedim.

Kendi CD sindeki driveri denedim.

Bios Güncelleme yapıldı.

Başta HDD den olduğunu sandım yeni hdd koydum yine olmadı.

Yardımlarınızı bekliyorumarkadaşlar teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 15/04/2015 00:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Aynı sorun bir kez başıma gelmişti. Ekran kartının bozulabilme ihtimali var. Ben ekran kartını değiştirerek sorunu aşmıştım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/04/2015 17:35

(@MustafaHAMiT)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam ben sorunu çözdüm ekran kartını farklı bir PCI porta taktım ana kartta sorun çözüldü yardımıız için teşekkürler.

Gönderildi : 19/04/2015 21:46

Paylaş: