Forum

Dongle Bağlantıları...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dongle Bağlantıları Hakkında

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
580 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bu problemin çözümünü bulmak sanırım çok zor ama ben şansımı denemek istedim.

LPT Dongle ile çalışan bir çizim programı mevcut. Yeni bilgisayarlarda malum LPT portunu kaldırıyorlar ve bu programı bu yeni bilgisayarda çalıştırmam gerekiyor.

Piyasadan USB - LPT portuna çeviren adaptörlerden aldım ve dongle bu aparata taktım. Sistem yeni bir donanım algıladı ve kurdu dedi.

Sıra programı çalıştırmaya geldi ve HATA !!! . Dongle ı görmediğinden dolayı programı aktive etmedi ve demo olarak çalıştırdı.

Programın içeriğinde LPT ayarları gibi bir menü bulunmuyor.

LPT portu olmayan bilgisayarda kurulu çizim programını bu bilgisayarda nasıl çalıştırabilirim acaba?

Gönderildi : 22/09/2008 18:12

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba.

Bende aynı tarz cizim programı kullanıyorum, Yöntem farklı ama mantık aynı. Bence Satın aldıgını firmayla bir görüsün cünkü bendeki cizim programının lisansı makineye göre değişiyor. örnegin baska makineye yüklediginde lisansı bende o makinenin mac adresini ip sini ve bilgisayar adnı istiyor firma sonra yeni lisans veriyor. Bence makine değiştigi için Donggle daki lisansta değişmiş olabilir.

Kolay gelsin iyi Çalışmalar.

Gönderildi : 22/09/2008 18:17

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Murat Beye katılıyorum. Programı temin ettiğiniz firma ile görüşmenizde fayda var. Dongle değişimi dahi gerekebilir.

Gönderildi : 22/09/2008 18:32

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ufak bir ayrıntıyı atlamışım. Anakart üzerinde LPT aparatı olmamasına rağmen adamlar LPT girişlerini yapabilsinler diye pin yuvası koymuşlar 🙂 Bilgisayarın üretici firması ile görüştüm ara kabloyu gönderdiler. Sorun çözülmüş oldu bende rahatladım. Makineyi proje ekibine almıştım Ayıtır söylemesi Quad Core 2,83 Ghz 12Mb cache 45Nm 4 Gb Ram felan. Program çalışmadıktan sonra tabi bir anlamı kamıyor makinanın.

Gönderildi : 26/09/2008 11:26

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Geribildirim için teşekkürler. Geçmiş olsun.

Gönderildi : 26/09/2008 11:40

(@OmerFARUKYAMAN)
Gönderiler: 40
Eminent Member

bu tarz durumlarda pcı dan lpt ye çevirici cihazlar var yani bu canavar makinanın ltp portu arıza yaparsa ve bu ara kablo olamış olsaydı yada anakartda ltp çıkışı olmasaydı ortalam 20 usd lik bir masrafla sorunu çözebilirdiniz.. usb den çalışan ltp çeviricilerde ise bazı ince ayarlar yapmak gerekiyor...

Gönderildi : 31/10/2008 03:58

Paylaş: