Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

dell idrac6

15 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
760 Görüntüleme
(@ibrahimbas)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

İy günler ben dell poweredge r210 server kullanıyorum idrac6 yani uzaktan server yönetimi açma kapa dahil bunun tüm ayarlarını yapmamma rağmen hala bağlanamıyorum nacaba benim bimediğim farklı ayarlar mı var yardımcı olursanız sevinirim

not : konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim 

Gönderildi : 11/01/2015 18:23

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

sunucuda idrac portu varmı?

Gönderildi : 12/01/2015 12:34

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sunucuda idrac portu yok biliyordum ancak dell yetkili servisle görüştüm onların bana naklettiği idrac rhj45 üzerinden aktiftir gerekli ayarları yaptığınızda idrac ı kullanabileceğimi söyledir hatta bu ürünün bide enterprise sürümü3 olduğu ancak çok profeyonel olmayacaksa gerekmedği söylendi

Gönderildi : 13/01/2015 18:57

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

O zaman console üzerinden hangi portun idrac için kullanacağınızın seçimini yapmanız gerekir bu kablo doğru portta mı onu kontrol edin.

Gönderildi : 13/01/2015 23:51

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yani port olarak hangi rj45 girişine takılacak diyorsanız ben 2 portu aktif olarak kullanıyorum ancak olmuyo yalnız şüphelendiğim bi şey var ben sonicwall firewall kullanıyorum onun içinde bu ilgili ip ye port açmak gerekiyormu

Gönderildi : 15/01/2015 03:18

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Eğer cihaz firewall arkasında ise aşağıdaki linkten portları bularak ihtiyacın olanları aktif etmelisin.

http://downloads.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_electronics/esuprt_software/esuprt_remote_ent_sys_mgmt/integrated-dell-remote-access-cntrllr-7-v1.30.30_Use r's%20Guide_en-us.pdf 

Gönderildi : 15/01/2015 12:35

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

iyi günler dell idrac6 portu 443 sonicwall firewall cihaz kullanıyorum şimdi 443 portunu başka porta yönlendirme gerek çünkü ayrıca 443 portunu exchange server kullanıyor şimdi 443 portunu ssl olarak nasıl başka porta yönelndirebilirim

Gönderildi : 20/01/2015 00:34

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

yani port olarak hangi rj45 girişine takılacak diyorsanız ben 2 portu aktif olarak kullanıyorum ancak olmuyo yalnız şüphelendiğim bi şey var ben sonicwall firewall kullanıyorum onun içinde bu ilgili ip ye port açmak gerekiyormu

İbrahim bey merhabalar, ben yalnış anlamış olabilirim ama emin olmak adına 2 portu aktif kullanıyorum yazmışsınız fakat idrac portu aşağıda resimde sol tarafda kırmızı ile işaretli olan porttur. Bu porta bağlı bir kablonuz varmıdır ? 

Gönderildi : 20/01/2015 01:14

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şimdi bende 2 adet port var o dediğiniz yerde port yok bende dell türkiye servisini arayıp DELL R210 server var bende dedim buna uygun idrac kartı satın almak istediğimi söyledim onlarda bana zaten üzerinde hali hazırda var ek olarak çok büyük kuurmsal işte kullanmayacaksanız almanıza gerek yok dediler rj45 girişinden idrac aktif olduğunu söylediler ek olarak bi parçaya gere yok hatta peki bu böyleyse neden idrac kartı satma gereksinimi duyduklarını sordum buna cevaben idrac enterprise sürümünün olduğunu bu çok işlevselli kurumsal firmalar için verildiini basit işlemler için mesela aç kapat için ise bende ki idrac kartsız iş gördüğünü söylediler

Gönderildi : 20/01/2015 01:42

(@fatihyegin)
Reputable Member

Merhabalar o zaman sunucunuzda idrac express controller modülü mevcuttur benim tavsiyem İdrac ip ayarlarını otomatikde bırakmadan sabit ip verdikten sonra idrac ip adresini https ile lokal networkden deneyin, lokalde çalışırsa dışardan erişmek için Özgür hocamın dediği gibi firewallda yönlendirmeyi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 21/01/2015 01:55

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben bunu yaptım idrac ip ayarlarını kullanıcı adı ve şifresini yaptım localden bağlanmaya çalışıyorum bi türlü bağlanamıyor yani sayfa bulunamadı diyor hatta internetten makale okudum yetkili servislerle görüştüm olmadı

Gönderildi : 23/01/2015 05:22

(@fatihyegin)
Reputable Member

Merhabalar, lokalde çalışması lazım belki modül bozulmuş olabilir. Ping atabiliyormusunuz ?

Gönderildi : 23/01/2015 21:42

(@ibrahimbas)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bugünkü denememde aşağıdaki resimde ki biçimde ping aldım

Gönderildi : 24/01/2015 05:26

(@fatihyegin)
Reputable Member

Merhabalar, Tarayıcı olarak firefox ile "https://idracip" şeklinde tekrar denedikmi ?

Birde aşağıaki linkde adım adım yapılandırma anlatılmakta. Tüm yapılandırmaya bu linkden faydalanarak tekrardan göz gezdirebilirmisiniz.

http://www.dell.com/support/article/us/en/19/SLN85572/EN 

Gönderildi : 24/01/2015 15:39

(@H.EgemenYurdakadim)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba hocam,

Fatih hocamın verdiği linkde her türlü detay mevcut, bende basitce bir şeyler eklemek isterim;

POS ekranından  Ctrl+E ile giriş yapıp ilk önce idrac ayarlarını factory default hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlemden sonra default ip LOM1(shared port) için 192.168.0.120 olacaktır. Defult user "root" password "calvin" . IDRAC enterprise kartınız olmaz ise remote control özelliğini malesef kullanamazsınız. Ayrıca en güncel Bios ve BMC firmware uprade uygulamanızı öneririm. Tarayıcıya doğrudan 192.168.0.120 yazarak deneyin. kolay gelsin

Gönderildi : 03/05/2015 12:24

Paylaş: