Forum

Yazıcı Paylaşım Hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Paylaşım Hatası

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,056 Görüntüleme
(@kayraayaz)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar İyi günler şimdi ben özel bir hastanede donanım uzmanı olarak çalışmaktayım yeni girdim sayılır iki ay kadar oldu. Şimdi ben yeni  format attığım bilgisayarlara yazıcıları tanıtamıyorum hata veriyor. Ama diğer bilgisayarlara tanıtabiliyorum biz yazıcıları IP adresleri ile tanıtırız ama çok zor da kalırsak paylaşım yoluyla da tanıtırız. Şu anda ikisinide deniyorum ve hata veriyor . Hata ise şöyle ( yazıcı sürücüsü yüklenmedi. İşlem tamamlanamadı (hata 0x000000c1 ) böyle bir hata alıyorum.

Bunun sebebi sizce nedir arkadaşlar ? teşekkür ederim 

Gönderildi : 10/04/2014 18:33

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Merhaba,

Kullandığınız yazıcı markası nedir? Kurulan bilgisayarda ki ve kurulamayan bilgisayardaki işletim sistemi nedir? Bilgisayar bağlantısı usb LTP ya da ağ üzerinden midir? Kullandığınız yazıcı sürücülerini nereden temin ettiniz? Bu bilgileri paylaşabilirseniz daha hızlı bir çözüm ya da öneri gelecektir.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 10/04/2014 18:57

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

Merhaba,

İşletim sisteminiz ne öğrenebilir miyim? Bunun yanı sıra Windows7' de genel olarak yazıcıları tanıyor ama bazen benimde başıma geliyor. Ağ'dan bağlandığımda ya da paylaşımda bağlandığımda bile driver istiyor. Bu sebeple bir de yazıcının driverlerini kurup denemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 10/04/2014 20:07

(@kayraayaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullandığınız yazıcı markası nedir? Kurulan bilgisayarda ki ve kurulamayan bilgisayardaki işletim sistemi nedir? Bilgisayar bağlantısı usb LTP ya da ağ üzerinden midir? Kullandığınız yazıcı sürücülerini nereden temin ettiniz? Bu bilgileri paylaşabilirseniz daha hızlı bir çözüm ya da öneri gelecektir.

iyi çalışmalar

Markası  MP 171F ricoh . İşletim sistemimizi standard windows 7 professional 32 veya 64 dir . Yazıcıları IP adresine göre tanıtırız ve driverleri sürekli kullandığımız driverlerdir. şimdi bakı size tam olarak anlatayım ben ip yazıyorum yazıcıyı buluyor ben son aşamaya geliyor ve o hatayı veriyor aynı şeyler paylaşıma açtığım yazıcılar için de geçerli

Gönderildi : 11/04/2014 02:07

(@kayraayaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İşletim sisteminiz ne öğrenebilir miyim? Bunun yanı sıra Windows7' de genel olarak yazıcıları tanıyor ama bazen benimde başıma geliyor. Ağ'dan bağlandığımda ya da paylaşımda bağlandığımda bile driver istiyor. Bu sebeple bir de yazıcının driverlerini kurup denemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

İşletim sistemi windows 7 olur denerim ama çok tuhaf yani diğer bilgisayalarda sıkıntı yok bazı makineler de bu sıkıntı çıkmaya başladı  

Gönderildi : 11/04/2014 02:09

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

Merhaba,

Gördüğüm kadarıyla MF 171 Ricoh markası, aynısı bende de oldu çünkü bende MF 161 Ricoh kullanıyorum. Bunun için sitesinde hem 32 bit hem de 64 bit driverlerini indirip kullanılacak PC'ye de uygun olan driveri kurmanız sorunu çözecektir.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 14/04/2014 17:18

(@berkersaptas)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Merhaba Problemin çözümünü bulan var mıdır aynı sorunu yaşamaktayım 

Gönderildi : 01/04/2015 18:41

(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member

Merhaba Problemin çözümünü bulan var mıdır aynı sorunu yaşamaktayım 

Merhaba,

Yazıcının üretici sitesinden sürücülerini temin edip yükleyin düzelicektir. Eğer çözüme ulaşamazsanız aldığınız hataları derleyip yükleyin yardımcı oluruz. 

Gönderildi : 01/04/2015 19:48

Paylaş: