Forum

windows 8 pro belle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 8 pro bellek azaldı hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@mehmethacioglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

mrb.ofisimizde 5 pc var.4 tanesi 2 gb ddr3 ram li ve i3 işlemcili.ana makina i3 işlemcili ve 6gb ramli.hepsi windows 8 pro lisanslı.muhasebe programı olarak mega libero kullanılıyor.önceki gün 3-4 saat çalıştıktan sonra ana pc de muhasebe programında iken yavaşlama ve daha sonrası bellek azaldı hatası almaya başladık bunun üzerine ramı 8 gb a yükselttim.şu an bellek azaldı hatası almıyoruz fakat bellek kullanımı belli bir süre sonra yüzde 86 yı geçtiği anlar oluyor ve program yavaşlamaya başlıyor.bizde mecburen ana pc yi yeniden başlatıp belleği boşaltıyoruz.ramı 16 gb a yükseltmeyi düşündüm fakat bunun çözüm olmayacağını anladım çünkü ram kullanım miktarı sürekli artıyor.bu sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.windows8 den kaynaklanan bir sorun olduğunu varsayarak güncelleştirme oldukça yüklüyorum.güncelleştirme yapınca bir gün ram kullanımı kendini yüzde 36 larda sabitliyor.fakat bir gün sonra artışa devam ediyor.ekran görüntüsü ekleyeceğim.bu ekran görüntüsünde client ler bağlı değil ve ram kullanımı yüzde 50 lilerin üstünde bu haliyle artmıyor.

resim linki

Gönderildi : 31/07/2013 01:28

(@oguzhanyildiz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

google'da lsass.exe olarak arama yapmanızı öneririm sanki sorun onda gözüküyor.

------

ilgisiz ama elinizde dursun belki işinize yarar: en çok ram kullanan programı kapatabileceğiniz komut:

get-process | Sort-Object -Descending ws | select-object name,ws -first 1 |  stop-process

ayrıca: www.downloadmoreram.com

Gönderildi : 31/07/2013 13:03

(@serhanaksoy)
Gönderiler: 13
Eminent Member

sanal bellek miktarı 0'a sabitlenmiş olabilir. 

Gönderildi : 05/08/2013 22:35

Paylaş: