Forum

Lenovo G550 Bios g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lenovo G550 Bios güncellemesi yaparken kilitlendi. 🙁

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,777 Görüntüleme
(@muratatasoy)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Lenovo G550 model laptop a format attım. Lenovo sitesinden driverlarını indirdim. Yüklemelerini yaparken bios güncellemesini de yükledim. O sırada bilgisayar kilitlendi. Sonrasında açtığımda laptop çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu. Bu lenovolarda bios sıfırlamasını nasıl yapabilirim?

Yardımcı olabilir misiniz? Çok önemli benim için

tşk ederim. iyi günler dilerim arkadaşlar. 

Gönderildi : 04/03/2013 23:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Geçmiş olsun. Bios güncelleme yaparken kilitlenmesi, elektrik kesintisi v.s. gibi sıkıntılarda bios erişim olmamaktadır.

Eğer bios giriş yapabiliyorsanız tekrar güncelleme yapabilirsiniz aksi durumda servise göndermeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 07/03/2013 16:00

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

http://forums.mydigitallife.info/threads/870-Bios-Recovery-Procedures

şurayı bir incelermisin 

Gönderildi : 07/03/2013 19:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

kendiniz bosuna urasmayın bios bilgilerin yüklendiği cmon chip yazma yaparken hata alırsa kendini kitler ve görevi olan fiziksel donanımı taramaz ve bilgisayar boot kısmını geçmiyeceği için çalışmaz yani görüntü bu nedenle gelmiyor yapacağınız cihazı açmadan servise vermek onlar cmon chip söküp eprom programlayıcısı ile yeni bios flasliyacaklar maliyeti yaklaşı 50-60 tl

Kolay gelsin

Gönderildi : 09/03/2013 15:54

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Bu tür durumlar için üreticilerin bir gili boot seçeneği bulunuyor. Muhtemelen Lenovoda bunu yamıştır Bendeki Clevo bilgisayar için bu menu açılışta Fn+b basılı tutunca çıkıyor ve USB üzerine attığım dosyayı ( belli bir isimle ) bios üzeirne tekrar yazıyor. Muhtemel üretici sayfasında bu bilgiyi bulabilirsiniz

Gönderildi : 14/03/2013 03:08

Paylaş: