Bildirimler
Hepsini Temizle

IP KVM Extender  

  RSS
Fatih Akdogan
(@FatihAkdogan)
Üye

IP tabanlı olarak network üzerinden KVM Extender cihazı kullanmaya çalışıyorum. Kısaca kurmaya çalıştığım sistemden bahsetmeye çalışayım.

Amaç:
KVM Extender Transmitter (yayın yapan cihaz) cihazı ile bir bilgisayarın ekran görüntüsünü aktarmak, klavye mouse gibi giriş donanımlarını kullanmak için KVM Extender Receiver (yayını yakalayan) cihazı ile yine aynı local network üzerinde fakat uzak bir noktada bulunan monitöre switchler üzerinden  görüntüyü aktarmak ve klavye, mouse ile yönetmek istiyorum.

Yapılan İşlemler:
Her iki kvm cihazınada local networkde kullanılan IP yapılarından farklı birer IP verildi. Cihazların swicthlerde girdiği portlara yeni Vlan tanımlaması yapıldı. Bandwidth değeri networku yormaması için minimum değer üzerinden yapılandırıldı.

Sonuç:
Görüntü akışı yavaş olsada sağlanıyor ama bir süre sonra networkteki bütün switchler teker teker inmeye başlıyor.

Bir süredir bununla uğraşıyorum ama ürünün desteği için Türkiye'de muhatap bulamadım, kendi uğraşlarımda yetersiz kaldı. Bu konuda tecrübesi olan ya da tahmin yürütebilecek arkadaşlar var mı?

Alıntı
Gönderildi : 13/01/2013 23:25
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

kurumlarda kullanıyoruz bu tür ürünleri ancak her ürünün spesifikasyonları farklı.

switchler düşüyor derken down olup devre dışı mı kalıyor?

aktarım hızınız nedir birde networkte? mbit gbit? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 15:14
Fatih Akdogan
(@FatihAkdogan)
Üye

Switch'ler dediğiniz gibi down oluyor ve gbit switch kullanıyoruz. Ayrıca switch'ler down olduktan sonra tekrar up olur mu diye bekleme şansım yok çünkü veri kayıpları aşırı derecede artıyor ve listenerlerımız durabiliyor oda ayrı bir sıkıntı..Switchlerin herbiri fiber üzerinden besleniyor.Çok garip bir durum ve hala çözebilmiş değilim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2013 08:38
Fatih Akdogan
(@FatihAkdogan)
Üye

Arkadaşlar sorunu hala çözemedim.. Yardımcı olabilecek ya da fikri olan varmı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2013 08:33
Paylaş: