Forum

Windows 7 Sistem De...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Sistem Derecelendirmesi_Disk Derecelendirmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Windows 7 Pro Türkçe işletim sisteminde Sistem Derecelendirmesinde puan durumuna baktığımda puanlar, 7,7 ile 7.8 arasında iken, Disk derecelendirmesi 5.9'da kalmış.

Sistemde Samsung Marka 500 GB Sistem Diski var, 7200 Rpm ( HD501J )

ikinci disk ise ;

Seagate 320 GB 7200 Rpm

Sistem derecelendirmesinde 5,9 puan ile puanlandırılmış. Veri aktarım hızı ile ilgili bir mesaj yazmış derecelendirmede.

Samsung Disk'in üzerinde Jumper yok, Seagate üzerinde 1 adet Jumper var. Seagate üzerindeki Jumper'ı çıkarmalımıyım acaba. İki diskte Jumpersız olmalı herhalde ??

Fakat şunuda bir arkadaşımda gördüm. Onun sistemindede Windows 7 Pro var, ve i7 işlemci 8 GB Ram vs. vs.

Diski ise 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk.... Black serisi çok iyi diyorlar. Bu PC'deki Disk derecelendirmeside 5,9 olarak görünüyor. Veri yolu hızı ilgili bir mesaj yazıyor.

Ben bu derecelendirmeyi çözemedim. Hangi diski kullanmalıyım sizce. Yada sistemimdeki sorun nedir sizce.

Syg.

Gönderildi : 19/11/2012 13:29

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Harddisklerindeki performansı HDD Sentinel programıyla inceleyebilirsin.Çok kolay bir arayüzü var.HDD ile ilgili bad sector varmı ? , performansı nedir ? anakart ile bağlantı problemi varsa çözüm öneriside sunuyor.

LINK: http://www.harddisksentinel.com/hdsentinel_pro_setup.zip

Gönderildi : 19/11/2012 14:22

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/11/2012 20:37

Paylaş: