Forum

Samsung S2 Portable...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Samsung S2 Portable Harici Disk PC Görmüyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,959 Görüntüleme
(@batuhandemirdal)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar... Samsung S2 Portable 320 gb harici hdd'mi bilgisayar bağladığımda bilgisayarımda görmüyor.Aygıt yöneticisinde disk sürücülerinde samsung portable olarak gözüküyor.Disk yönetiminde de aynı şekilde gözüküyor. Hatta başlat çubuğu sağ alt köşede aygıtı güvenle kaldır bile çıkıyor. Fakat bilgisayarımda göremiyorum. Acil yardımlarınıza ihtiyacım var içindekileri kurtarmam gerekli arkadaşlar.Diski biçimlendirmeyi denedim.biçimlendirdikten sonra ğstğne veri yazmadan kurtarabileceğimi düşünerekten, fakat biçimlendirme yaptığımda windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı hatası veriyor. Disk yönetiminde ise yazmaya karşı korumalı uyarısı veriyor.şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Gönderildi : 01/10/2012 19:44

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Öncelikle chkdsk /R komutu ile diskinizi taratın.

Daha sonrasında  yine göremez iseniz, live cd ile bilgisayarınızı açıp içindeki bilgileri alabilirsiniz.

Gönderildi : 01/10/2012 19:49

(@batuhandemirdal)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

chkdsk komutunu daha önce denemiştim sonuç alamadım şimdi de denedim fakat

Geçerli sürücü kilitlenemiyor.

Birm başka bir işlem tarafından kullanıldığından,chkdsk çalıştırılamıyor........ vs. vs. uyarı veriyor.

live cd nedir acaba onu nasıl uygulayabılırım.

Gönderildi : 01/10/2012 19:54

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

hiren boots veya erd commander tarzı live cd ler mevcut.

internetten iso olarak indirip cd ye yazarsanız daha sonra da bilgisayarınızı cd ile başlatırsanız cd den çalışan işletim sisteminiz olur.

Gönderildi : 01/10/2012 20:20

Paylaş: