Forum

Harddisk tam dolu o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Harddisk tam dolu olduğu için içine giremiyorum

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,113 Görüntüleme
(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Harddisk te boş alan 0 görünüyor ve bu temizlemek için içine girmek istediğimde erişlemez, yeterli boş alan yok diyor

formatlamadan nasıl içine girerim?

Total commander kurdum harddiski göremiyor, özelliklere girip disk birleştirme yaparak bir parça alan açmayı denedim ona da izin vermiyor adını da değiştiremiyorum ne yapabilirim ?

Gönderildi : 24/07/2012 18:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bilgisayarınızda virüs var temizlemediğinz takdirde bu hatayı sürekli alırsınız.

diske sağ tıklayıp araştır derseniz içeriğini görebilirsiniz. 

Gönderildi : 24/07/2012 19:02

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Muhtemelen makınenızde rotkit var bunun için Avira Rescue System (free) ile tam tarama yapın sorun duzelecektır 

Gönderildi : 24/07/2012 19:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar

Harddisk te boş alan 0 görünüyor ve bu temizlemek için içine girmek istediğimde erişlemez, yeterli boş alan yok diyor

formatlamadan nasıl içine girerim?

Total commander kurdum harddiski göremiyor, özelliklere girip disk birleştirme yaparak bir parça alan açmayı denedim ona da izin vermiyor adını da değiştiremiyorum ne yapabilirim ?

bu tip durumlarda disk uzerindeki bilgilere erişmek için ghost yada acronis bootable cd/dvd ile bi yere imajını alıp baska bir makinada o imajı açarak yada mount ederek içindeki bilgilere erişiyorum (eğer çok önemli datalarım var ise ) 

Gönderildi : 25/07/2012 11:56

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Tigerin yedekleri bu hdd e alınıyor ve symantec kurulum dosyaları da yine aynı diskte sanırım yedekler hddyi doldurdu ve symantec te durdu calışmıyordu ... Sağ tıklayıp denediğim hiç bir uygulamadan olumlu cvp alamadım sadece yeterli boş alan yok  uyarısı aldım güvenli modda dahil.....

Ayrıca sorun yaşadığım hdd additional dc nin   E DİZİNİ idi Avira Rescue System (free) programını başlangıc dosyalarına zarar vereceğinden çekindim ve kullanmadım, ben hdd e ulaşamama ragmen Acronis ulaştı ve yedekledi ben de hdd e format atıp kurtuldum 🙂

Avirayı şuan aktif kullanılmayan, virüs olmadığını düşündüğüm bir pc de deniyorum; şuana kadar 26 tane buldu ... Sonucu merak ediyorum 🙂 

Yardımlarınız için teşekkürler..   

Gönderildi : 25/07/2012 14:07

Paylaş: