Forum

Asus K52JC Notebook...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Asus K52JC Notebook Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@SelcukKurt)
Gönderiler: 60
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Şöyle bir sorunum bulunmakta; notebookta oyun oynarken bir süre sonra sistem donmakta ve bir uyarı sesi gelmektedir. Ctrl-Alt-Del veya Alt-F4 gibi hiçbir tuş kombinasyonu ile sonlandıramamaktayım, ancak power butonundan kapatıp tekrar açtığımda kendine gelmektedir. Fakat açıldıktan sonra tekrar oyuna girdiğimde yine aynı donma problemini yaşamaktayım. Bu tüm oyunlarda yaşanmaktadır, internetten basit bir flash oyun oynandığında bile.

Ekran kartı driverını güncelledim fakat bir değişiklik olmadı, ne yapmam gerekir acaba ekran kartında mı bir sorun vardır? 

Gönderildi : 24/07/2012 11:25

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

ekran kartının ramlerinde bir sorun olabilir veya notebook ramlarında , ram testi yapmanda fayda var şu program ile test edebilirsin " Video Memory Stress Test”

Gönderildi : 25/07/2012 17:31

(@SelcukKurt)
Gönderiler: 60
Estimable Member
Konu başlatıcı

Problemin kaynağını buldum. 

Notebook üzerinde dahili ve harici iki adet ekran kartı mevcut. Default ayarlarda dahili ekran kartını kullanıyor ve buda yüksek grafik gerektiren durumlarda donmalara sebebiyet veriyor.

Harici Nvidia ekran kartının kontrol panelinde, bu ekran kartını kullanmak istediğiniz uygulamaları seçebiliyorsunuz.

Oradan seçip kaydettiğimde artık oyunlarda herhangi bir donma yaşamıyorum.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 23/08/2012 12:11

Paylaş: