Forum

Exper server da 64 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exper server da 64 bit kurulu işletim sistemı 4 gb ram 2 gb olarak gorunuyor.

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
610 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar   sorunum şu;

hastahanede exper server  kurulu işletim sistemi windows 7 64 bit  4 gb ram var  fakat 2 gb olarak  gorunuyor sadece 2 gb taktıgımda ise 1 gb olarak  gorunmekte sorun çözemedim bois ayarlarına baktım Remap Memory kısma baktım  da 1+1  olarak gorunuyor ram   yuvaları saglam farklı pc ye taktım 2 gb olarak gorunmekte bios guncellemesi yaptım  işletim sistemı kurdum  sorun hala aynı  neden kaynaklanıyor olabilir sorun şimdiden tşk ederim..

Gönderildi : 11/05/2012 01:51

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

İlk aklıma gelen exper'den destek istediniz mi?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 11/05/2012 02:07

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam Ürünün  garantısı  olmadıgı için exper destek  vermıyor.

Gönderildi : 11/05/2012 02:14

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

koskoca hastane gitsin yeni bir server alsın 🙂

şaka bir yana önemli olan burda post testingte kaç gb görünüyor. 

Gönderildi : 11/05/2012 11:59

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

koskoca hastane gitsin yeni bir server alsın 🙂

şaka bir yana önemli olan burda post testingte kaç gb görünüyor. 

post testingte bile 2 olarak  gorunmekte. Bulent hocam baya bi araştırdım fakat konuda da belirtigim işlemleri yaptım sonuç alamadm..

Gönderildi : 11/05/2012 13:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

Yüksek ihtimal bellek uyumsuzluğu, anakart kaynaklı. Çift taraflı, tek taraflı bellek ile ilgili olabilir. 2 tek taraflı yada max 1 çift, 1 tek taraflı bellek kullanılıyor olabilir. Anakart kitapçığından bakmak lazım. Farklı ram markaları ile deneme yapınız.

Exper gibileri malum server üretmez bildiğin desktop anakartları kullanıyorlar. 🙂 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2012 19:36

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yüksek ihtimal bellek uyumsuzluğu, anakart kaynaklı. Çift taraflı, tek taraflı bellek ile ilgili olabilir. 2 tek taraflı yada max 1 çift, 1 tek taraflı bellek kullanılıyor olabilir. Anakart kitapçığından bakmak lazım. Farklı ram markaları ile deneme yapınız.

Exper gibileri malum server üretmez bildiğin desktop anakartları kullanıyorlar. 🙂 

valla  her ikiside tek taraflı ve uyumlu daha once  server 2003 kuruluyken 4 gb olarak  gorunmekteydı ama şimdi windows7 kurulumda 2 gb olarak gorunmekte..

Gönderildi : 11/05/2012 22:56

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Sorunu hala çözmedik:) 

Gönderildi : 14/05/2012 21:02

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Anakartın üreticisine modelini bildirerek destek alabılırsınız bende ram uyumsuzluğu gibi düşünüyorum yada bios update ile ilgili sorun olabılır 

Gönderildi : 16/05/2012 13:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Server kapaüını açtığınzıda ram lerin takılma sırası gibi bir şemaası olamlı buna göre takma işlemi yapınç. Birde firmwire upgarede sitesinde var mı bakın? Varsa zaten iso halindeddir. Onu download edip, boot edip update yapabilirsiniz.

Keyifli çalışamalar.

Gönderildi : 18/05/2012 14:07

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Server kapaüını açtığınzıda ram lerin takılma sırası gibi bir şemaası olamlı buna göre takma işlemi yapınç. Birde firmwire upgarede sitesinde var mı bakın? Varsa zaten iso halindeddir. Onu download edip, boot edip update yapabilirsiniz.

Keyifli çalışamalar.

Ondan degil hepisine baktım daha sonra  anakart  modelını araştırdım 2 gb  kadar  destegı var .Onun için server  degiştirecegiz..

Gönderildi : 21/05/2012 21:07

Paylaş: