Forum

Windows7 64Bit Prof...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 64Bit Profeaaional de Administrator Aktif değil ve Admin yetkisi olan kullanıcı yok

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@OsmanALKAN)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows7 64Bit Professionel yüklü bilgisayarın Administrator kullanıcısı aktif değil. Aynı zamanda uzaktan script yardımıyla Administrator grubunda olan kullanıcıları çıkarttım. Şimdi ise Bilgisayarda Administrator yetkisi olan kullanıcı yok, domain Adminde herhangi bir işlem yapamıyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Local Administrator'u aktif edebilsem sorunum çözülecek.

Yardımcı olmanızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 20/04/2012 16:26

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

HirenBoot CD veya Sysinternal ERD CD'si ile boot edip Administrator şifresini resetleyebilirsin. Ancak bu uygulamaların güncel versiyonlarını download edip bir CD DVD'ye yazıp daha sonra o CD DVD ile bilgisayarınızı boot etmelisiniz. 

Gönderildi : 20/04/2012 17:02

(@yurdalozalp)
Gönderiler: 106
Estimable Member

Osman bey şunu deneyin

Başlat
Çalıştır
cmd
net user administrator 123456 (admin şifresini 123456 yapmak için)
net user administrator /active:yes (aktifleştirme için) iyi çalışmalar

Gönderildi : 20/04/2012 17:15

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Sorununuz çözüldü mü bilmiyorum ama daha sonra başka bir arkadaşın işine yarayabilir diye cevap vereyim dedim.

Hiren Boot CD si ile notebook yada PC yi boot ediyorsunuz. Bu arada Hiren Boot CD 15.1 versiyonu olacak. Bu CD üzerinden çalışan "Mini XP" yi çalıştırıyorsunuz. XP açıldıktan sonra masaüstünde Hiren Boot CD kısayolundan CD içindeki programların listelendiği arayüzü açıyorsunuz. Passwords grubu içindeki programlardan biri bu işi çözüyor ( programın tam ismini hatırlamıyorum ). Pasif olan hesabı hem aktif edip hem de şifresini değiştirebiliyorsunuz.

Gönderildi : 11/05/2012 20:08

Paylaş: