Forum

Bozuk HDD den veri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bozuk HDD den veri kurtarma

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
625 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

2.5" lik 250 GB bir HDD var ve hicbirsekilde bu diskten verileri almayi basaramadim.Bir kac recovery programı denedim ancak diski 0 KB olarak goruyor. Windowsta ise resimdeki sekilde gorunuyor. bu konuda tecrubeli arkadaslar var ise yardimci olurmu lutfen.

Gönderildi : 19/04/2012 19:56

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Malesef Disk komple silinmiş (formatlanma değil) Diski tekrar MBR olarak oluşturun. Sonra Tekrar deneyin Tarama yapmayı

Gönderildi : 19/04/2012 20:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tekrar olusturmayi denedim ancak hata veriyor.  "incorrect Action"

baska bir sekli varmi ?

Gönderildi : 19/04/2012 20:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Şuan ki haliyle disk'e erişemiyorsa kullandığınız programlar Getbackdata gibi yapabileceğiniz birşey yok mekanik arızaya uğramış disk'ten ev imkanlarıyla zaten kurtarma yapamazsınız profesyonel hizmet almalısınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/04/2012 20:41

(@Anonim)

ibrahim bey in yazdığı gibi

profesyonel hizmet almadan önce diskin elektronik kartını değiştirmeyi deneyebilirsiniz sorun kartta ise verileri kurtarabilirsiniz.

Ama mekanik tarafta ise yapacak tek alternatif veri kurtarma şiketleri Tabi eğer içindeki veriler GB başına para alındığı için 500-1000$ civarında bir maliyet çıkabilir.

Gönderildi : 20/04/2012 00:37

(@ilkaybaydur)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Risk almak istersen şöyle yap diski biçimlendir ve daha sonra easeus data recovery programı ile tarama yaptır %50 şansın var. Ben birkaç defa müşteri hdd lerinde denedim sonuç olumluydu.

Gönderildi : 02/05/2012 08:31

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Biosta da harddisk 0 kb olarak gözüküyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok maalesef.

Gönderildi : 02/05/2012 12:36

Paylaş: