Forum

vsdl2 modem seç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vsdl2 modem seçimi - vdsl modem - vdsl modem seçimi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
549 Görüntüleme
(@barisugus)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

vsdl2 konusunu 444 0 375 aradığınız da bile daha tam bilen yok bulunduğunuz sant. ile görüşün yanıtı almama rağmen modem konusunda araştırma yapmaya başladım bile önereceğiniz modem markası varmıdır ?

airties kullanımı rahat ve sorunsuzdur ancak aradım arkadaşlar en erken ekimde piyasaya çıkaracağız diyorlar

Gönderildi : 04/07/2008 14:15

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam.

Teknoloji Türkiyede henüz çok yeni, bu nedenle fazla test şansı olmamıştır insanların.

Zyxel P-872H kullandım ve VDSL modemdir kendisi. Telekom un VDSL yapısı ile çalışabilir durumda.

Gönderildi : 04/07/2008 14:33

(@barisugus)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

serhat sağol

Gönderildi : 04/07/2008 14:42

(@serhatakinci)
Famed Member

Bu arada VDSL 32mbps fiyatı 128 YTL olarak lanse edildi ama bu fiyat, firmalara verilecek toptan fiyattır. Son kullanıcı bu hizmete 169ytl gibi bir rakama sahip olabilecek. Bence yüksek bir fiyat (diğer ülkelere göre).

Türk Telekom diyorki; "uluslar arası standartlarda erişim hızları getiriyoruz..."

Bunu zaten getireceksin, elin mahkum. Yapman gereken ise tekelciliğini kullanmadan, uluslar arası standartlarda fiyat belirlemek 🙂

Gönderildi : 04/07/2008 14:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0

kesinlikle haklısın ama duyan kim ?

Gönderildi : 16/07/2008 01:36

(@serhatakinci)
Famed Member

VDSL ile getirilmek istenen, yüksek hızlı internet erişiminden ziyade IP-TV dir. VDSL ise IP-TV için en uygun alt yapı teknolojilerinden biri. Yüksek download, düşük upload .. (32mbps/1mbps) IP TV türkiye için el değmemiş bir maden durumunda.. Telekom bu pazara kendisimi girer yoksa birilerinin tekelinemi sunulur bilemiyorum ama amaç yüksek hızlı internet ise, doğru yatırımlar ile ADSL alt yapısı üzerinden de sağlanabilirdi. Hadi ADSL i geçtim, ADLS2 ye ne oldu? Peki ADSL2+'a? Nerede bu teknolojiler? Madem bizi bukadar düşünüyordunuz, bizlere yüksek hızlı internet (sizin tanımınız ile) sunuamadığınız için uykularınız kaçıyordu, o halde zamanında bu teknolojileri yaygınlaştırsaydınız..   

Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki yüksek hızlı internet erişimi tanımı, "mp3ler filmler anında indirebilir, youtube videoları hemen izlenebilir.." den öteye gitmeli. Nerede benim upload'ım.? 32mbps download'ı 170ytl veriyorsun, peki neden 5mbps upload için dünyanın parasını ödemek zorunda kalıyorum? Yıllardır böyle dayatılmış ve böyle gidiyor ama ortada büyük bir çelişki var.

Gönderildi : 16/07/2008 12:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

http://www.adslteknikservis.com/default.asp?sayfa=vdsl_nedir 

Link'ten VDSL-2 Hakkında tüm detay ve bilgilere kolaylıkla ulaşabilirisiniz...

Gönderildi : 16/07/2008 12:12

Paylaş: