Forum

laptop harddiski g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

laptop harddiski görmüyor

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
652 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar toshiba satellit marka laptop var elimde ve harddiski görmüyor.önecelikle şunu söylemeliyimki sorun işletim sistemiyle ilgili değil çünkü bios ortamındada görmüyor.böyle durumlarda genellikle harddisk problemi olur ancak harddiki başka pc de deneyince bir sorunu olmadığını gördüm.biosu default yaptım yine görmedi.sorunumu nasıl giderebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 10/09/2011 16:54

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, diskiniz laptopla beraber gelen diskmi ?

Laptop'da herhangibir carpma dusme varmi ? 

Gönderildi : 10/09/2011 17:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

evet disk laptopla gelen disk daha önce çarpma vardı ve kasada bi kırık var ancak pc nin çalışmasında sorun olmuyordu en son sıvı teması oldu kuruttuk bi iki defa sistem normal başlamasına rağmen sonra hiç açılmamaya başladı.bios hdd yi görmüyordu hdd de sorun olabilir dedim ancak hdd yi masaüstü pc de denediğimde çalışıyordu

Gönderildi : 10/09/2011 18:43

(@HuseyinDagdelen)
Gönderiler: 12
Eminent Member

bios update yapmayı denedin mi?

yedeklerini aldıktan sonra maxbalast4 veya 4-bu programla hdd yi sıfırlamanı fabrika ayarlarına geri dönüştürmeni öneririm. 

Gönderildi : 11/09/2011 07:28

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Sıvı teması olduğunda anakart ve diğer bileşenlerin ayrıntılı bir şekilde temizlenmesi gerekir (Oksitlenme vb). Sadece bir süre beklediyseniz bu çözüm olmaz maalesef.

Gönderildi : 11/09/2011 15:32

(@serkanates)
Gönderiler: 1288
Üye

Diskiniz sağlam ise sizinde belirttiğiniz gibi sorunun kaynağı sıvı teması olabilir. Sistem birkaç kez çalıştı demişsiniz, ancak ilgili sıvı (çay, kola) kuruduktan sonra kalan artıkları soruna neden olur. Piyasada satılan temizleyici spreyleri deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 11/09/2011 20:17

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

evet disk laptopla gelen disk daha önce çarpma vardı ve kasada bi kırık var ancak pc nin çalışmasında sorun olmuyordu en son sıvı teması oldu kuruttuk bi iki defa sistem normal başlamasına rağmen sonra hiç açılmamaya başladı.bios hdd yi görmüyordu hdd de sorun olabilir dedim ancak hdd yi masaüstü pc de denediğimde çalışıyordu

Cihazdaki arıza donanım arızası , bence hiç uğraşmayın ve en yakın yetkili servise götürün.

Gönderildi : 13/09/2011 00:28

Paylaş: