Forum

atikmdag.sys Mavi e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

atikmdag.sys Mavi ekran hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
733 Görüntüleme
(@yasinaltunoglu)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam herkese,

Elimde hali hazırda çalışan bir anakartım vardı, bu kartta sata grişlerini kırmıştım. Teknik servisten kalan hddlerin içindeki verileri kurtarmak adına sürekli tak çıkar yapa yapa kırıldılar ve ram slotu iki adetti yetmediğinde kartı değiştirdim. Yaklaşık onbir aydır şu andaki kartı kullanıyorum. Mavi ekran hatası rip yaparken internette gezerken vs. oluyordu. Sorunun win 7 64 bitten kaynaklandığını sistemimin bu OS'ye uyumsuz olduğunu düşündüm. Tüm parçaları tek tek elden geçirip farklı bir kartta taktım. Aldığım hatalardan birisi İşlemcilerden kaynaklandığı yazıyordu. Fakat işlemci Başka bir sistemde hiç bir sorun çıkarmadı ve teslerden geçti. Ramlarden şüphe ettim, cıkarıp temizledim tek tek denedim farklı yuvalara koydum. Sonuç yine aynı forumlarda okudğum tüm makalelerin çoğunda herkes ram sorunu vardır diyor... 

Benim son denemede sorunun ekran kartından kynaklandığı yönünde 32bit işletim sisteminde aldığım tek hata oyun oynarken belli bir yerden sonra mavi ekran alıyorum yada almıyorum ama ekran sadece yeşilimsi garip bir renk alıyor. Çok ısınmaktan mı diye merak ettim eve kart cok ısınıyor ama yanına birde fan koydum. Şu anda aldığım tek hata NFS oynarken 10-12 dk sonra cat gidiyor ekran. Bu sorunu alan ilk ben değilim, oyunda bir sorun vardır diye düşündüm ama kimse sorun yaşamamış. Durum budur.

mavi ekran hatasi.

Gönderildi : 16/08/2011 21:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Çok kişisel bir soruna benzediği için forum üzerinden çözüm üretilmesi bence çok mümkün değil gibi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/08/2011 01:28

(@yasinaltunoglu)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

tesekkür ederim hakan bey ilginiz için

Gönderildi : 24/08/2011 19:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sorun ekran kartı sürücüsü veya ekran kartından

farklı parçalarla deneyip sonucu inceleyin.

Gönderildi : 05/09/2011 15:41

Paylaş: