Forum

Bilgisayarı aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarı açtığımda bir süre sonra kilitleniyor.

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,116 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

Bilgisayarı açıyorum bir sorun yok masaüstü geliyor, çalışmalarımı yapıyorum yada yaptırıyorum. Sonra bilgisayarı açık bırakıyorum o ana kadar bir şey yok. Bir yere gidiyor geliyorum bakıyorum aşağıdaki resim gibi bir hal almış PC, kilitlenmiş. Hiç bir şeye yanıt vermiyor. Ama bu masaüstü açıkken kendini kapatıyor herhalde. Çünkü hep bu ekranla karşılaşıyorum. Masaüstünde hiç kilitlendiğine şahit olmadım. Bu sorun neden olabilir, donanım sorunu gibi geliyor bana. şu an elimde yedek oem parçaları bulunmadığı için tespiti doğru yaptıktan sonra gerekli oem parçalarını alabilirim. Rastgele almak istemiyorum. Çok yeni olmamakla beraber gerekli bir bilgisayar. Atıp yenisi kurmak ( içindeki programlara ait bazı cd setupları yok ) biraz zahmetli. Bu kilitlenme olayını gözümle görmek için bilgisayarın başında saatlerce oturduğumu biliyorum, bazen yapıyor bazen yapmıyor. Bir türlü yakalayamadım o anı, yani kilitlenme anını.

Saygılarımla.

Gönderildi : 12/08/2011 17:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ekran kartı olabilir.

ekran kartınız nedir acaba? ve yeterince soğutması var mı sistemin?

Gönderildi : 12/08/2011 17:07

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Ekran kartınız bozulmuş gözüküyor.

Gönderildi : 13/08/2011 14:35

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Ekran koruyucu ve güç kapama özellikleri açıksa kapatarak deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 13/08/2011 15:38

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Merhaba;

İşlemci Isınmasını  Kontrol edin genelıkle  işlemci cpu fan  ısınmasından  kaynaklanıyor. Bunları  Dikkat  edip  bi  deneyin..

Gönderildi : 15/08/2011 01:39

(@HasanDanis)
Gönderiler: 426
Honorable Member

Merhaba:

Bu tip ekran  bozukluğu gibi  durumlar genellikle ekran kartıdan olur..Herhangi bir komşunuzdan veya teknik servisten  bi ekran kartı alırsanızz. Belli

süre denerseniz sorununuzu yanıtlayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar..

Gönderildi : 15/08/2011 13:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu durum iki kez başıma geldi. Birisi Asus 5500 GT ekran kartıydı ramleri bozulmuştu, ikincisi Asus 6600 serisi bir karttı sökerken yanlışlıkla kondansatör lerinden birisinin leğimini sökmüştüm. İkisindede aynı durum geçerliydi.

Elinizde devre şeması olmadan yapabileceğiniz ( olsada testler için malzeme gerekli ) bir şey yok yapmanız gereken üretici ya da ülkesel dağıtıcı ile temasa geçmek.

Gönderildi : 16/08/2011 03:04

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hepinize teker teker teşekkür ederim, ilgi ve alakanızdan ötürü.

Geri dönüş yapamadım kusura bakmayın, işlerimin yoğunluğundan biraz geç kaldım yazmak için. Dediklerinizi dikkate alıp deneyeceğim. Şu an için ekran kartı ve ram ön planda. Bende ona göre bu parçaları bir alır denerim.

Ayrıca Ekran Kartı Onboard ve VIA/S3G UnicChrome PRo

Saygılarımla.

Gönderildi : 17/08/2011 17:55

Paylaş: