Forum

Laserjet 1530 Scan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laserjet 1530 Scan sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar sorunumuz yazıcının scan özelligini kullanmak istedigimizde belge uzantısını seçip scan ekranına gelindiginde şu hatayı veriyor;

"Tarayıcı ile iletişim kurulamadı.Ürününüzün açık old. emin olun.Baglantıyı kontrol edin ve ağınızın düzgün şekilde çalıştıgını dogrulayın.Bu koşullar dogru ise ürünü yeniden başlatın ve tekrar taramayı deneyin"

Gönderildi : 10/08/2011 20:12

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar sorunumuz yazıcının scan özelligini kullanmak istedigimizde belge uzantısını seçip scan ekranına gelindiginde şu hatayı veriyor;

"Tarayıcı ile iletişim kurulamadı.Ürününüzün açık old. emin olun.Baglantıyı kontrol edin ve ağınızın düzgün şekilde çalıştıgını dogrulayın.Bu koşullar dogru ise ürünü yeniden başlatın ve tekrar taramayı deneyin"

Yazıcı ethernet ise firewall, anti virüs ayarlarınızı kontrol edin eğer bu kısımda bir sorun yok ise ( en basit test hepsini kapatıp denemek ) sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Yazısı usb ise öncelikli olarak sistemden sökün ve sistemi yeiden başlatın, tekrar açıldığında USB kablosunu takın doğru tanınıp tanınmadığını izleyin. Doğru tanınmıyor ise sistemden utilityler dahil sürücüleri kaldırın yazıcıyı tekrar sökün sürücüyü yüklerken yazıcıyı takmanızı istyecektir o sırada tekrar takın. Mümkünse başka USB portu kullanın.

Gönderildi : 10/08/2011 23:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler...yazıcımız ethernet ile baglı...Ben firewall ı ve antivirus programını kapatıp denedim ama sonuç degişmedi.Yazılımıda komple silip tekrar yüklemiştim degişmedi sonuç...

Gönderildi : 11/08/2011 16:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Cevap için teşekkürler...yazıcımız ethernet ile baglı...Ben firewall ı ve antivirus programını kapatıp denedim ama sonuç degişmedi.Yazılımıda komple silip tekrar yüklemiştim degişmedi sonuç...

Eğer yazıcının diğer tüm fonksiyonları düzğün çalışıyor ve bu işlemi tüm bilgisayarlarda yapıyor ise. Kesinlikle teknik servisi ile konuşabilirsiniz.

Gönderildi : 11/08/2011 17:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Şu an için tek makine var fakat diger fonk.larda herhangi bir sorun yaşanmıyor.Scan de de dosya türü seçme ekranını geçiyo ondan sonraki kısımda bu hatayı veriyor.Teknik servisle görüşücem.Teşekkürler

Gönderildi : 11/08/2011 18:13

Paylaş: