Forum

Raid 1 Sorunu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Raid 1 Sorunu...

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@fatihgoktas)
Gönderiler: 146
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hayırlı Günler,

Asus m3a78-cm anakartımız bulunmaktadır.

2 tb iki adet disk mevcut.

Raid 1 yapmak istedik.

Bios ayarları yapıldı kurulum tamamlandı.

Daha sonra disk birini çıkarıp diyer disk deyişiklikler yapıpı diyer disk tekrar takdığımızda eşitleme işlemi yapmıyor raid hala hatalı gösteriyor.

Yardımlarınız bekliyorum.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 09/08/2011 12:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ilgili anakartın manuel kitapçığını okuyabilirsiniz. orada detaylı bilgiler veriliyor.

Gönderildi : 09/08/2011 12:48

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

ilgili anakartın manuel kitapçığını okuyabilirsiniz. orada detaylı bilgiler veriliyor.

Nereden ulaşabilirim acaba kitapcığa bizdeki kaybolmuş.

Gönderildi : 09/08/2011 13:02

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhabalar

Nereden ulaşabilirim acaba kitapcığa bizdeki kaybolmuş.

Uluslar arası sitesinde bulabilirsin, ama aşırı derecede yavaş çalışıyor bilgine. 

Gönderildi : 09/08/2011 13:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Manueline baktım.Anakart hakkında geniş bilgi veriliyor fakat raid anlatılmamış.Genelde tüm asuslarda genel olarak aynı ayarlar var.
http://www.ehow.com/how_6625510_set-up-raid-asus-motherboard.html  buradan bakarak yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/08/2011 16:02

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Manueline baktım.Anakart hakkında geniş bilgi veriliyor fakat raid anlatılmamış.Genelde tüm asuslarda genel olarak aynı ayarlar var.
http://www.ehow.com/how_6625510_set-up-raid-asus-motherboard.html  buradan bakarak yapabilirsiniz.

Rıza Hocam,

Raid konusunda sıkıntımız yok onu yaptım.

http://www.youtube.com/watch?v=SmXJcK3pLoA

Şu videoda anlatılmış.

Sorunumuz raid yapmakla deyil eşitleme işlemini yapmıyor ne yapmam gerekiyo her ikisinede yazması için biri bozulduğunda yeni disk takdığımda diyerinin aynen kopyalanması için bi program mı var yoksa kendisinin sistem açılmadan bu işlemi gerçekleştimesi gerekmiyormu bozulma falan gibi bişey olabilirmi.

Bios update de yaptım...

Gönderildi : 09/08/2011 16:10

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hocam tekrar söyleyim bu tür sistemler aşırı derecede yavaş çalışmaktadır. Tavsiyem sistemi yüklemek için bir disk bulundurun ve bu diskleri soft raid yapın aksi taktirde performans çok kötü olacaktır.

Gönderildi : 09/08/2011 18:59

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam tekrar söyleyim bu tür sistemler aşırı derecede yavaş çalışmaktadır. Tavsiyem sistemi yüklemek için bir disk bulundurun ve bu diskleri soft raid yapın aksi taktirde performans çok kötü olacaktır.

Hocam teşekkür ederim yardımlarınız için iyi çalışmalar...

Gönderildi : 09/08/2011 22:46

Paylaş: