Forum

Fujitsu server hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fujitsu server hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba.

Biz yeni projemiz için çeşitli firmalarla görüştük(Dell,HP,IBM,Fujitsu). Aklımıza en çok yatan Fujitsu oldu. Neden diyecekseniz, performans testlerini gösterdiler (Vmware'in yaptığı testler) Fujitsu hep ilk sıralarda. Performanslarına ve sağlamlıklarına kesinlikle çok güveniyorlar. Fiyatları öbür üreticilere göre daha az. Aslında aklımızı çelen en önemli özelliği 6 saatte çözüm garantisi. Bunu çok açık kendilerine sorduk, kesinlikle ne olursa olsun örneğin anakartınız yansa 6 saatte ben o arızayı bulur,anakartı değiştirir ve sistemi up hale getiririz diyor. Bu işlemler için her türlü yedek parçayı ellerinde bulundurduklarını söylüyorlar. Burda IBM'in eski model bir serverı var. Başka bir firmadan teknik destek alıyorlar. Firmanın yetersizliğinden 3 disk takımı tam 2.5 ay sürmüş. Bir daha böyle bir sıkıntı yaşamak istemiyoruz.

Bize önerilen server storage için DX410 yada DX440. Sanallaştırma için kullanacağımız serverlar tam modeli elimize geçmedi ama 4u,x7750 işlemciye sahip bir model.

Bir sorumda yönetimi açısından olacak. Yöneti mi kolay mı yoksa hafif karın ağrısı yapar mı?

Gönderildi : 24/03/2011 18:31

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

IBM veya HP içinde ek destek paketleri alabiliyorsunuz. Sizden 6 saatte destek için ek ücret istiyorlarmı? Verilen garantiler artık değişik paketler şeklinde sunuluyor ve ücretleride farkediyor. Firma geçmişinede bir bakın yarın birgün kapanıp giderse 6 saatte desteğin bir anlamı kalmaz. Fujitsu ve Siemens birleşip sonrada ayrılmışlardı. IBM ve Hp Türkiye'de distrübütör kullanmadan direk kendileri hizmet veriyorlar.

Gönderildi : 24/03/2011 20:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Fujitsu benim bildiğim eski ve köklü bir firma(hatta internette 1935 de kurulduğu yazıyor). Öyle batma,çekip gitme olacağını sanmıyorum. Anlatılana göre onlarda direk kendileri veriyorlar hizmeti.

HP ve IBM 4 saatte müdehale desteği veriyor. Bu destek için hepsi para alıyor. Müdehale desteğide çözüm desteği gibi değil. 4 saatte bir adam gelir iki bakar 1 ayda yok donanım geldi,gelmedi sorun olur. Elimizdeki IBM'de bu sorunlar olmuş(ben burda başlamadan önce). Çözüm destekleride bildiğimiz kadarıyla pahalı(daha bir fiyat almadık). 

Gönderildi : 24/03/2011 21:06

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Fujitsu benim bildiğim eski ve köklü bir firma(hatta internette 1935 de kurulduğu yazıyor). Öyle batma,çekip gitme olacağını sanmıyorum. Anlatılana göre onlarda direk kendileri veriyorlar hizmeti.

HP ve IBM 4 saatte müdehale desteği veriyor. Bu destek için hepsi para alıyor. Müdehale desteğide çözüm desteği gibi değil. 4 saatte bir adam gelir iki bakar 1 ayda yok donanım geldi,gelmedi sorun olur. Elimizdeki IBM'de bu sorunlar olmuş(ben burda başlamadan önce). Çözüm destekleride bildiğimiz kadarıyla pahalı(daha bir fiyat almadık). 

Fujitsu köklü bir firma fakat Türkiye'de kendisi yok sanırım. Yazdıklarımı Fujitsu almayın şeklinde algılamayın. Almadan önce sorgulayın ve alırkende yazılı sözleşmeye dökün. 

Gönderildi : 24/03/2011 22:57

(@fethiulusoy)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Çeşitli projeler için Fujitsu sunucu kullanmış birisi olarak oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ancak destek konusu çok muallak. Toptancı firmadan bulunduğum ilde (6 saati geçtim) yerinde destek hizmetini kimin vereceğini sorduğumda yanıt alamamıştım. Sizde böyle 1 soru sormayı deneyin. Çözüm ortağı olarak bulunduğunuz ilde hangi firma ile çalıştıklarını öğrenin. Böylece o firmayı araştırabilirsiniz. Aklınıza daha çok yatacaktır. Bunun yanında sorunu eğer kendiniz çözme yoluna giderseniz de destek oluyorlar. 

Gönderildi : 31/03/2011 13:07

(@anilhekimoglu)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba;

Bir çok projede Fujitsu server ve storage kullanmış bir firmada çalışmaktayım. Fujitsu cihazlar ilk etapta size biraz farklı gelebilir ama kullandıkça alışacak, alıştıkça daha çok seveceksiniz. Buna emin olabilirsiniz. Ayrıca cihazı alırken herhangi bir ek paket almadığınızda da  Fujitsu size cihaz marka model ayırt etmeksizin Türkiye'nin her yerine 48 saat içerisinde müdahale taahhuk eder. Yönetim ve kurulum kısmına gelince burada da herhangi bir sorun yaşamazsınız. Server view suite server kurulumlarınızda ihtiyacınız olan tek şey olacak bu arayüz ile çok kolay bir şekilde istediğiniz config işlemini yapabilirsiniz. Storage kısmına gelince cihazı config ettikten sonra connect olan cihazların üzerinde koşan OS'lar için default ta gelen hazır configler var yapmanız gereken sadece kurmuş olduğunuz OS'yi seçmek olacak bu sayede maximum performans için çok fazla çaba harçamanıza gerek kalmıyor. Kısacası Fujitsu'dan memnun kalacağınıza inanıyorum.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 31/03/2011 17:00

Paylaş: