Forum

HP Pro 3130MT(XT256...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Pro 3130MT(XT256EA) konfigürasyon değiştirme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
556 Görüntüleme
(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba; (PC KASA)

Değerli arkadaşlar, Hp Pro3130MT (minitower) modelini satın aldım, yalnız bu ürünün konfigürasyonunda değişiklik yapmak istediğimde cihaz

çalışmadı. Cihaza FSP marka 700w power supply ile (kendi power supply 300w) Sapphire HD4850 1G ekran kartı takmak istedim. cihaz

çalışmayınca HP'yi arayarak destek istedim ancak oradaki yetkililer cihazın (anakartın) en fazla 300w power supply ile çalışabileceğini üstünü

ve HP etiketli olmaması durumunda yine 300w bile olsa çalışmayabileceğini bildirdiler. kendi yazılımlarında bu belirtilmiş. yine farklı donanım

olarak ekran kartında ise ürünün klavuzunda desteklenebilecek ekran kartı modelleri vardı ama benim takmak istediğim kart olmadığı için

desteklenen kartlarda bile HP etiketli olmazsa çalışmayacağını bildirdiler. benim yapmak istediğim ise bu ürüne konulan kısıtlamanın nasıl

kaldırılacağıdır. yani muhtemelen bu cihazın anakartına "sadece bu seri no ile başlayan ekran kartını kabul et"  gibi bir kısıtlama getirilmiş

olduğunu düşünüyorum. bu kısıtlama biostan mı olur, nereden olur bilemiyorum ama bu durum ile ilgili bana yardımcı olabilecek biri var mıdır?

Teşekkürler...

Gönderildi : 24/03/2011 14:17

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba,

Hp Pro 3130MT (XT260EA) kodlu ürün üzerinde 460 w oem power supply ve kingston ram denemiştim çalışıyordu.Hp destek hattı kesinlikle hp etiketsiz ürünler çalışmaz desede genelde çalışıyor.Mesela bir sunucu için 4 adet 750 gb disk destekler demişlerdi ancak ben 4 adet 2 tb diski çalıştırmıştım.Çünkü hpnin kendi etiketli olarak sattığı o zamanlar maksimum kapasiteli diskler 750 gb dı.

Ancak bazı modeller de gerçektende hp nin orjinal malzemerli dışındakiler çalışmıyor.Sizdeki modelde bunlardan biri galiba.Çok eskiden bazı model bilgisayarlarında sadece hpnin klavye ve mouse çalışıyordu ve başka marka çalışmıyordu.Bu şekildeki kısıtlamaların nasıl aşıldığı hakkında bir bilgim yok maalesef.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 29/03/2011 14:57

(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mesaja dönüş için teşekkürler. Senden başkası ya görmedi, ya da anlamıyor galiba:)

Ben de bu üründe bir adet 350watt server güç kaynağı, bir adet normal pc 350watt güç kaynağı denedim, sapphire hd4850 ekran kartı ile çalıştı.

yalnız bu ekran kartının mininum güç kaynağı gereksinimi 450watt olduğu için güç kaynağı neredeyse yanacaktı. bu ürünleri deneyip çalıştıklarını

gördükten sonra ben de seninle aynı şekilde düşünüyorum. Dolayısıyla kullanacağımız ürünü deneyerek alacağız demektir.:) Teşekkürler...

Gönderildi : 29/03/2011 19:41

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Rica ederim  , hp ürünlerinle baya içli dışlı olduğumdan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Denemeden biraz zor oluyor anlamak gerçekten.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 29/03/2011 20:01

Paylaş: