Forum

sunucuların orjinal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sunucuların orjinal remini almak mantıklımı

18 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
762 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb  ibm server bir sunucumuz var 1gb ben 2 gb rem alcam  ama fıyatı 800 dolar cıvarından aynı rem sadece markası kınston ve yarı yarıya fıyat var

sızce kıngston almak  mantıklı olurmu bı sorun yasaya bılırmıyım.  veya kıngston harıc baska rem onere bilirmisiniz

Gönderildi : 01/03/2008 22:49

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Bence bütün ram lerin birbirleriyle aynı olmasına özen göster. İlerde çakışma yapabilirim bu da restart yaptırabilirim sunucuna. Ayrıca sunucu için maliyetten kaçma bence. Ben yazıcı için ram almak istedim de 512 mb 800 $ civarında,  256 mb ise 170 $ civarında. yani bu işlere akıl ermiyor. bence sen işini sağlama al.

Gönderildi : 01/03/2008 23:11

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Ram konusunda kingston tüm dünya tarafında bütün ürünlerde kabul edilmiş bir markadır sıkıntı yaşamazsınız.

Gönderildi : 02/03/2008 02:22

(@ugurtezel)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Kingston her nekadar dünya üzerinde kendini ispatlamışsada sistem üzerinde diğer ram ile uymsuzluk sorunu olmaması için orjinal ram tavsiyemdir.

Gönderildi : 02/03/2008 03:22

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

diğer orjinal RAM in FSB numarasıyla aynı RAM almalısın. Orjinal yani

Yoksa çok sorun yaşarsın,

1 mavi ekran hatalarıyla karşılaşırsın

2 ram dan istenilen performansı alamazsın

3 sistemi zaman zaman donduracaktır

Gönderildi : 02/03/2008 03:33

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

mrb  ibm server bir sunucumuz var 1gb ben 2 gb rem alcam  ama fıyatı 800 dolar cıvarından aynı rem sadece markası kınston ve yarı yarıya fıyat var

sızce kıngston almak  mantıklı olurmu bı sorun yasaya bılırmıyım.  veya kıngston harıc baska rem onere bilirmisiniz

Merhaba;

Serverin markası nedir. 800 USD fiyatı gerçekten çok fazla.
IBM onay verdiği samsung ramler var... Ve IBM bu ürünlerin de desteğini vermekte...

Marka, modem paylaşırsan yardımcı olurum...

Muadil ram konusuna gelince ise. Tartışılır....Ben önermem...

Gönderildi : 02/03/2008 03:52

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

ıbm x346   ve ıbm x 226        x346  2x512  rem bulunmakta ve  6slot bosta      x226 ıse 1gb rem var 6 slot bos uzerınde tek 1gb bulunmaktadır.

ibm remi kendi üretmiyorki oda remi baska fırmadan alıp uzerıne ibm etiketini koyuyor.

ıbm remleri cok pahalı kingstona göre.

x346 ya 3 gb rem almayı dusunuyoruz   x226 ıse 3 gb daha almayı dusunuyoruz.

Gönderildi : 02/03/2008 05:12

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Evet sıkıntı yaşamanız muhtemeldir, mesela başınıza şunlar gelebilir;

- Kingston ram i taktınız ve sorunsuz çalışıyor. Sonra sistemi yeniden kurmak icap etti ama kurulumda sürekli hatalardan dolayı final  olmuyor. Bu durumda kingston ram i çıkarıp sadece orjinal ram le kurulumu tamamlamak zorunda kalırsınız, sistem kurulduktan sonra tekrar kingston ı takıp yolunuza devam edebilirsiniz.

- Ya da sunucunda bir tane orjin bir tane de kingston ram vardı, ve sonra orjin olan bozuldu, tek kingston kaldı... Ama bu tek kingston sunucuyu start edemeyebilir, bir tane daha orjin i yanına koymanız gerekir.

Bunlar yaşanmış tecrübelerdir, eğer bir sunucudan söz ediyorsak orjinal ram elbette daha sağlıklıdır.

Gönderildi : 02/03/2008 18:07

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

kingston.com adresinden, sunucu modelinize göre uygun rami listeletebilirsiniz. 3 aydır x226 - 8488 üzerinde 4gb kingston kullanıyorum ve şu ana kadar sorun yok. (tabi sorun yaşamayacağım anlamına gelmiyor)

Ancak kingston şunu söyler: üzerindeki orjinal ramler ile birlikte kullanmazsanız, problem yaşamazsınız

Uygun ürün : http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo.asp?root=&LinkBack=&ktcpartno=KTM2865/2G

Gönderildi : 02/03/2008 20:03

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

herkese tskler   işi garantiye almak daha iyi yapmışken her işin en iyisini yapmak lazım. soyledıklerınıze bakılırsa orjinal rem almak faydalı olcak

tskler herkese

Gönderildi : 03/03/2008 11:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İyi çalışmalar aynı durumu bende Dell sunucum ile yaşadım,

Orjinal ram yerine Kingston ın listesinde buluna ram i aldım ve hiç bir problem yaşamadım.

Gönderildi : 03/03/2008 14:13

(@CemC.ERCAN)
Gönderiler: 15
Active Member

Merhaba,

Benzer bir durumu IBM sunucuda yaşadım. Kingstone listesindeki RAM ile sorunsuz olarak çalışıyor. Ancak IBM server ref. guide'da RAM sıralaması hakkında bir bilgiye değinilmiş. Kapasitesi daha büyük (yada daha küçük olanmıydı şimdi hatırlayamadım) ilk slota takmak gerekiyordu. İlgili sunucu sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

Gönderildi : 03/03/2008 14:47

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Konuya genel bir açıklık getirmek istiyorum;

Kingston Ramler öyle bilindiği gibi çok üst düzey ve sorunsuz ram ler değillerdir, sadece ucuz maliyetinden dolayı ülkemizde çok iyi yer edinmiştir. Çalışır mı çalışır ama çok iyidir demek doğru değil.

Eğer sunucu için ram alacak iseniz Kingston almayın, Ocz alın. Kingston ı sadece clientlar için kullanın.

Avrupada sunucularda kingston ram kullanılmıyor, orjin çok mu pahalı, o zaman ocz kullanıyorlar. OCZ kullanın farkı görün. Para sorunu yoksa hiç düşünmeden tabiki orjin kullanmakta yarar var. Unutmayın ki hiçbirşey aslının yerini tutamaz.

Hoşçakalın..

Gönderildi : 03/03/2008 19:15

(@CemC.ERCAN)
Gönderiler: 15
Active Member

Mesut Bey bilgi için teşekkür ederim.

Kingston tercih etmemizin sebebi bizzat ilgili markanın "yetkili teknik servisi" tarafından orjinal ekipman ile bire bir aynı olduğu ve sadece üzerindeki (kağıt baskı) etiketin farklı olduğu yönündeki bildirimdi. Sunucunun garanti süresi bittiği ve donanım olarak fark olmadığı bilgisi verilmesi üzerine KingSton'u tercih ettik. Her iki ürün birbirinin aynı ise boşuna etikete para vermeyelim dedik. "Unutmayın ki hiçbirşey aslının yerini tutamaz" konusundaki görüşünüze katılmamak mümkün değil.

Sağlıcakla kalın..

Gönderildi : 03/03/2008 20:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ah x226 ibm , serverı 2100 $ a aldık 2. işlemci takmak istedik işlemcinin kendisine 1550 $ istediler.. japon işine dondu bu arabayı ucuza asatıyorlar yedek parcadan  carpıyorlar adamı orjinal ram fiyatına hiç şaşımadım. kolay gelsin

Gönderildi : 03/03/2008 20:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ram konusunda kingston tüm dünya tarafında bütün ürünlerde kabul edilmiş bir markadır sıkıntı yaşamazsınız.
Sakın böyle birşey yapma..Kingston kalitelidir ama senin serverındaki eski ramlarla uyumlu çalışmaz..Başınıza iş alırısnız..!

Bir de nerden çıkarıyorsunuz sıkıntı yaşamayacağını nasıl garanti ediyorsun..! yanlış yonlendirmeyin insanları

Gönderildi : 03/04/2008 19:55

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sakın böyle birşey yapma..Kingston kalitelidir ama senin serverındaki eski ramlarla uyumlu çalışmaz..Başınıza iş alırısnız..!

Bir de nerden çıkarıyorsunuz sıkıntı yaşamayacağını nasıl garanti ediyorsun..! yanlış yonlendirmeyin insanları

Burada paylaşılanlar daha önce tecrübe edilmiş görüşlerdir. Konu içerisindeki cevapların tamamını okuduktan sonra görüşlerinizi bildirin lütfen. Yaptığınız görüşü açıklayacak gerekli bilgileride eklemeyi unutmayın.

Saygılar

Gönderildi : 04/04/2008 00:50

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Hocam server üzerinde kullanılan ram ECC ram ise bence orjinal raminin alınması mantıklı olacaktır ama NON-ECC ram ise oem ram takılabilir ama daha sonra serveri dump a düşürmeyeceği garanti edilemiyor.

Kolay gelsin.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 04/04/2008 11:44

Paylaş: