Forum

PCI LPT Kartı

Bildirimler
Hepsini Temizle

PCI LPT Kartı

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,095 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Bilgisayar anakartı üzerinde PCI girişi bulunmadığı için PCI slotuna takılan LPT kartını satın aldık ve bilgisayara driver kurduk. Ancak kullanılan program bir şekilde LPT port üzerine taktığımız Dungle görmüyor. Dungle görülmediği için programı çalıştıramıyoruz.

Düşünüyorum ki PCI slotuna taktığımız LPT kartın adresini Defaulttaki LPT adresi olarak göstermem gerekiyor?

Bunu nasıl sağlayabilirim?

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/08/2010 15:14

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Dongle için ara bir yazılım yüklemek gerekiyor. Dongle 'ın programını yüklediniz mi?

Şu adresi inceler misiniz?

http://www.aladdin.com/support/hasp.aspx

Gönderildi : 19/08/2010 15:56

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

WIBU-Key denilen dungle kullanıyoruz. Onun yazılımı bilgisayara kurulu.

Gönderildi : 19/08/2010 16:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

LPT bellek adreslerini varsayılan değere ayarlamayı deneyin.

278 diye hatrımda ama ?

Gönderildi : 30/08/2010 17:45

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu kartın özelliklerinde sadece LPT1, LPT2, LPT3 şeklinde seçme ayarı var. Adres ayarı olsa yapacaktım ama maalesef.

Gönderildi : 30/08/2010 23:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

donanım ayarlarında Kaynaklar sekmesine geçip buradaki otomatik ayarları kullan ı kaldırın.

Ardından kaynak adresine çift tıklayıp değiştirmeye çalışın. %90 değiştirmeyecektir.

O zaman Geçerli yapılandırmaya tıklayarak diğer yapılandırma ayarlarını deneyin. ama seçtiğiniz ayarlarla ilgili altta görünen çakışmaları kontrol edin.

Bu bahsettiklerim XP için geçerli. ama diğer işletim sistemlerinde de uygulanabilir.

Gönderildi : 31/08/2010 15:22

(@HuseyinKELES)
Gönderiler: 1
New Member

arkadaşlar bu sorunu çözebilen oldumu,

aynı sorun bende de var ama çözemedim 🙁

Gönderildi : 27/02/2013 21:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Anakartlar üzerin de arka panel LPT-COM portları olmasa da pin bağlantılı port'lar olabilir bunların bios'dan kapatılması gerekir PCI kart takıldığın da. Bu konu biraz da Dungle'ların erişim yöntemi ile ilgili, bazı pci kartlar da kaynak değişimi ve köprü çalışıp default kaynaklar atanamadığında çözüm bunu sağlayabilen kartlar bulunmadıkça mümkün olmayabilir. Model istenirse de vermek zor yakın zaman da sorun yaşayıp şu model sağlıyor diyebilecek arkadaşlar haricinde, piyasadan erişilebilir ürünler ile test etmek lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2013 15:46

(@sefaarslan)
Gönderiler: 63
Estimable Member

Merhaba,

Benim sorum bilgisayarın arka panelinde bulunan LPT portu haricinde 2 adet PCI LPT kart takıp 3 ünüde kullanabilirmiyiz?

Gönderildi : 13/12/2013 15:13

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Evet Çalışıyor. Kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 13/12/2013 16:39

Paylaş: