Forum

FaX Tavsiyesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

FaX Tavsiyesi

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba uygun fıyatlı bir fax cihazı arıyorum,öncelikle gelen fax pc ekranına düşsün ekrandan gereklıyse basımı yapılsın istiyorum,şart degıl ama pc den direk fax cihazı uzerınden fax'da gonderebılelım

bu tarz bir cıhaz kullanan ve model tavsıye edebilecek varmı acaba

teşekkurler

Gönderildi : 17/08/2010 12:15

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Bunun için bir cihaz almanıza gerek yok. Pci Modem kart'ı alarak,  kullandığınız terminal üzerine taktığınız takdirde xp-w7 kadar olan sistemlerde kendilerine ait fax programları var. ücretsiz olarak direk kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kurulumu ile ilgili takıldığınız bir nokta olursa yardımcı olmaya çalışırım.

iyi çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/08/2010 12:38

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

fax serverım vardı,stabıl olmadıgından dolayı bu tarz bir fax cihazı arıyorum,piyasada çok var ama ben tavsıye edılebılecek bir urun arıyorum en azından tonerlerı dolum olabılsın,a4 kullansın gıbısınden

teşekkurler

Gönderildi : 17/08/2010 16:19

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

HP nin hem fax olarak hemde yazıcı olarak kullanabileceğiniz ürünleri mevcut.Mesela 3050 (biz bunu kullanıyoruz)

Gönderildi : 18/08/2010 11:31

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

teşekkurler

Gönderildi : 19/08/2010 02:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu türden stabilite sorunları fax modem kartından kaynaklanır.

veya modemin init stringlerini  kontrol edin.

Gönderildi : 30/08/2010 17:47

(@Anonim)

Internette çoğu sitede - bilgisayarına bir fax modem tak, xfax programını yükle, olsun bitsin" gibi cevaplar verilmiş.

Evet en basit çözümü bu,

fakat

özel durumlar söz konusu. Bilgisayara takılarak alınan fax bilgisayar kapandıktan sonra alınmaz duruma gelecek.

Aynı cihaza benimde ihtiyacım var. Sözgelimi

ufak bir switch boyutlarında, sadece faxı alacak ve belirtilen paylaşıma (\\server\gelenfaxlar\) veya maile atacak.

örnek vermek gerekirse;

http://www.myfaxoa.com/product02.asp

Gönderildi : 02/09/2010 14:24

(@Anonim)

bu türden bir cihaz var.

2 model hatırlıyorum.

eğer maili silmemşsem bulabilirsem buradan paylaşayım.

Ama ben normal modda tek zilde bilgisayara 3-4 zilde de fax maknasına aldırması için ayarlama yapıyorum.

bilgisayar devrede iken bilgisayar alıyor. bir şekilde devreden çıktığında ise makinaya düşüyor. 

yukardaki türden cihazlarda hata raporlama vs. yoktu yani fax hatalımı ? vs. ve gönderme işlemi problem.

eğer her tarayarak halukarda  gönderim işlemi yapacaksanız. ya bir tarayıcı yada fax cihazı kullanacaksınız. Ki bugün Çok fonksiyonlu ürünler daha mantıklı.

bu sebeple yukardaki ürün her na kadar işlevsel gibi görünsede Bilgisayar+Bu cihaz +Tarayıcı yada fax gereksiz kalabalık

en fazla Bilgisayar+Fax hemde birbirini yedekler.

Gönderildi : 04/09/2010 17:43

(@Anonim)

@ioz

Hocam yeni cihaz önerinize açığım.

Bilgisayar+Fax çözümünün kullanımını kullanıcının insiyatifine bırakmak gerektiğinden sıcak bakmamaktayım.

Gönderildi : 06/09/2010 15:06

Paylaş: