Forum

fujitsu server hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fujitsu server hakkındaki görüşleriniz.

11 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@ahmetsagir)
Gönderiler: 141
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar markayla ilgili konu başlığı olmadığı için konuyu buraya açtım.

Fujitsu Primergy RX 300 S6 model bir sunucu almayı düşünüyoruz. Fujitsu marka server kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini almak isterim. Ayrıca tüm özellikleri ile aynı olan HP bir server ile arasında da ciddi bir fiyat farkı mevcut. O yüzden de biraz cazip geliyor. Ama  daha önce kullanmadığım için sizlerinde fikirlerini almak istedim.

Konfig bilgisi kabaca şöyle

2 adet X5670 işlemci, 5 adet 146Gb 2,5" Sas diskler, 32Gb Ram, redundant power suply,

Gönderildi : 26/07/2010 15:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Fujitsu sunucularla çalışma imkanım olmadı ama Ibm, Hp gibi sunucularla çalıştım. Performans ve kaliteli hizmet için bunları öneririm. Önemli olan da servis kalitesi değil mi? Değerli hocalarımız ve üyelerimiz bu konu hakkında fikirler elbet sunacaklardır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/07/2010 18:03

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Bu konuda Uğur'a kesinlikle katılıyorum. Önemli olan Satış Sonrası hizmetlerdir. Fujitsu-siemens tabiki kötü bir marka değil. Ama Sunucu tarafı servis ve hizmet konusunda acaba nasıllar? Bunu bilmek ve ona göre hareket etmekte yarar var. HP ve IBM kendilerini ispatlamış markalar. Saygılarımla.

Gönderildi : 27/07/2010 01:46

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

Fujitsuda IBM ve HP gibi tamamen kendi donanımını üreten firmalardan biri. Aynı model ram, hdd, işlemci fiyatlarını karşılaştırdığınızda bariz fiyat farkı var ben rx300 s5 ürününden kullandım. hot swap özelliğini beğenmedim. Problem yaşadım. İç donanım dizaynları ve kullandığı ürünler kaliteli gibi görünüyor. Fakat iyi yada kötü olduğu zamanla belli olur.

Gönderildi : 10/11/2010 17:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Fujitsuda IBM ve HP gibi tamamen kendi donanımını üreten firmalardan biri. Aynı model ram, hdd, işlemci fiyatlarını karşılaştırdığınızda bariz fiyat farkı var ben rx300 s5 ürününden kullandım. hot swap özelliğini beğenmedim. Problem yaşadım. İç donanım dizaynları ve kullandığı ürünler kaliteli gibi görünüyor. Fakat iyi yada kötü olduğu zamanla belli olur.

IBM, HP kendi donanımlaını mı üretiyorlar ? yoksa sadece Intel ya da AMD den aldıkları dizayna göre board mu topluyorlar ? yada ne biliyim Segate, WD gibi markalardan disk alıp üzerine marka basıp %200 daha pahalıya mı satıyorlar ?

Gönderildi : 11/11/2010 15:15

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar markayla ilgili konu başlığı olmadığı için konuyu buraya açtım.

Fujitsu Primergy RX 300 S6 model bir sunucu almayı düşünüyoruz. Fujitsu marka server kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini almak isterim. Ayrıca tüm özellikleri ile aynı olan HP bir server ile arasında da ciddi bir fiyat farkı mevcut. O yüzden de biraz cazip geliyor. Ama  daha önce kullanmadığım için sizlerinde fikirlerini almak istedim.

Konfig bilgisi kabaca şöyle

2 adet X5670 işlemci, 5 adet 146Gb 2,5" Sas diskler, 32Gb Ram, redundant power suply,

Server Tarafı ile hiç çalışmadım. Ama leptoplarını kullandım oldukça kaliteli ve sağlam cihazlar üretiyorlar özellikler leptoplarda çok fazla sorun çıkartan kasa ve monitor arasındaki sistemi IBM den sonra en sağlam yaoan firma diyebilirim oldukca şık ve sağlam sorunsuz çalışan sistemleri var. Ama gelin görün ki BIOS ile ilgili güncellemeleri çok geç çıkıyor ya da belli bir süreden sonra komple durup güncelleme yayınlamıyorlar.

Kasa dizaynı ve sağlamlığı konusunda gösterdikleri titizliği yazılımsal kısımda göstermiyorlar. Belki server tarafı için bir referans oluşturmaz ama ne konuda titiz davrandıklarını açıklayabilir.

Gönderildi : 11/11/2010 15:19

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Biz bazı müşterilerimizde oracle linux ve üzerine oracle veritabanı  kurarak  kullanıyoruz ( 1 yıldır. ) 

herhangi bir sorunla karşılaşmadık henüz, daha önce sun cihazlar kullanıyorduk bunları fujitsular ile değiştiriyoruz .

Gönderildi : 11/11/2010 17:31

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

bu serveri kullandim... uzaktan erisim icin ayrica bir network portu mevcut. kvm ihtiyaci olmadan sunucuyu bu porttan yönetebiliyorsun..hp rack serverlerdan daha iyi oldugu söyleyebilirim... marka zaten japon teknolojisi... almanyada cok firma bu serveri kullaniyor...

Gönderildi : 27/11/2010 03:03

(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member

http://www.mustafakaya.com.tr/472.html 

Fujitsuyla ilgili bu yazımı okuyunuz arkadaşlar...

Gönderildi : 05/01/2011 13:53

(@mustafa_78)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Biz deneme amaçlı fujitsu server ı firewall olarak kullanıyoruz sorun çıkmazsa diğer çalışmlara yönelik kullanmayı düşünüyoruz.Ama şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı.

Gönderildi : 04/02/2011 15:47

(@ahmetmehmet)
Gönderiler: 11
Active Member

Denk gelmis olabilir ama, bir onceki calistigim firmada yaz basinda alinmis bir TX200 vardi. Benim ise basladigim hafta ikinci RAID karti arizasini yapti. Daha onceden NIC ve anakart arizalari da vermis. NIC degisimi icin yaklasik bir hafta on gun icinde servis geldi. Diger arizalarda bu kadar gecikme olmadi.

Tum taleplerimize ragmen, bu kadar ariza vermis bir makina yasal ariza sinirini asmadigi icin degistirilmedi.

Gönderildi : 11/02/2011 21:38

Paylaş: