Forum

HDD Raw Problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD Raw Problemi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
988 Görüntüleme
(@AbdullatifErkaya)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

1000 GB Seagate Sata Harddiskim var.

Normal kullanmaya devam ediyordum. Geçen gün bütün bilgilerimi hardiskin içinde bir bölüme kopyaladım ve format atmaya başladım. Win7 kuracaktım ve kurulum çok çok uzun zaman aldı. Bitmeye yakınken mavi ekran aldım ve bilgisayar yeniden başladı; ondan sonrasında problemlerin baş göstermeye başladı.

Harddiski başka bir bilgisayara taktım, disk bölümlerini RAW olarak görüyor.

Harddisk takılı iken bilgisayar felaket bir şekilde yavaşlıyor.

Harddisk takılı iken bilgisayarı açmaya kalktığımda bilgisayar açılmıyor, bekliyor. Bilgisayar açıkken harddiski takıp, donanım değişikliklerini tara dediğimde çok çok zaman alıyor ve bilgisayar felaket ağırlaşıyor.

Bilgisayarı bir ara UBUNTU ile açtım, harddiski hiç gördüremedim.

Şimdi Pardusla açmayı düşünüyorum ancak bilgisayar açılmıyor, donuyor.

En son XP kurulu bir bilgisayar açıkken harddiski taktım ve Recovery My Files programıyla taramaya başlattım. Ancak çok çok yavaş sürüyor. Tahminime göre bu taramanın bitmesini beklesem 15-20 gün belki daha fazla sürecek gibi, o kadar yavaş ilerliyor.

350 GB bilgim var harddiskte; bu bilgileri kurtarmak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Gönderildi : 23/07/2010 14:37

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Merhabalar;

Öncelikle sorununuz büyük bir ihtimalle fiziksel bir sorun. Formatlama esnasında bozuk bir sektörün işaretlenemesi durumunda mavi ekran almış olabilirsiniz. Ancak 1 Tb Harddiskinizi Bios'tan Hdd SMART özelliğini kapatarak ve IDE (AHCI yada SATA olarak değil) olarak tanımladıktan sonra Recovery My Files programıyla Hard Formart Recovery seçeneği ile bastan taratmanızdır. Elbetteki bu işlem günlerce sürecektir. Buna benzer bir durum benim başıma gelmişti ve 320Gb harddisk 3 gün sürmüştü. Şuan için tek çözüm bu gibi görünüyor yada İbas gibi proesyonel bir veri kurtarma şirketine basvurabilirsiniz. Umarım bilgileriniz kurtarabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 23/07/2010 16:11

(@AbdullatifErkaya)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

İDE olarak tanımlamak ne demek anlayamadım.

Bir kaç gün sürmesine razıyım. Ben haftalarca sürmesinden endişeliyim çünkü durum onu gösteriyor. Birkaç günde bitecek gibi değil, daha önce de kurtarma yaptım ona hiç benzemiyor. 

Gönderildi : 23/07/2010 16:48

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba,

Forum kurallarına göre başlığınız hatalı.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 24/07/2010 15:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@Anonim)
Gönderiler: 0

GetData Back ile bu işi çözebilirsin. Günler sürmez ama 1 gün kesin sürecektir.

Gönderildi : 30/08/2010 17:34

Paylaş: