usb device not reco...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

usb device not recognized hatası  

  RSS
melek duyum
(@melekduyum)
Üye

Arkadaşlar merhaba,


 Bilgisayarım desktop makinaya usb taktığımda "usb device not recognized" hatası başlığı altında "sorry! Driver can not support this type of OS, please read the message carefully" yazısı geliyor.


Usb portları driverları yüklüler ve bu olay format attıktan sonra oldu. Aslında ilk format attığımda birşey yoktu takıyordum ve görüyordu. Ondan sonra ki bilgisayarı açışımda bu hatayla karşılaştım. Mp3 playerimi taktım onda da aynı hata flash taktım yine  aynı şekilde 2 tane aynı hata. Laptopumda açılıyor bu flashlarda sorun yok. Ayrıca arka portlara da taktığımda yine aynı hata söz konusu.


Ne diyorsunuz  bu duruma yardım edebilir misiniz? Bir de şu var ben driverları tekrar update etmek istedim. Kaldırdım ve sonra yeniden yükleeye çlıştığımda da hata verdi. Yükleyemedim. Yani hiçbişi yapmadım sadece format attım önce görüyordu sonra ki bilgisayarı açışımda görmemeye başladı. Çok canımı sıktı. Görüşlerinizi bekliyorum.


 Şimdiden teşekkür ederim.


 

Alıntı
Gönderildi : 16/05/2010 22:12
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

Teknik bir sorun olup olmadığını bir başka makinada test edip görebilirsiniz.


Şayet işletim sisteminde problem olduğunu düşünüyorsanız gereken bazı işlemleri yapmışsınız.


İnternette araştırırsanız bir çok yazım yapılmış genellikle karşınıza çıkan hata mesajının türkçe karşılığı üzerinden yola çıkarak çözüm üretiliyor.

Ama  makina dili ile ilgili problemleri yazılım size bir şekilde tanımlayıp iletmek ile yükümlü  buna çok kıstasa girerek uğraşmaktansa  deneme yanılma yoluyla sorundan kurtulabilirsiniz.

Yeni çıkan işletim sistemlerinde bu durum biraz hassas olduğu için güncellemeler tarafında çözüm arayışına girebilirsiniz .

...

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2010 01:42
Ali Örtül
(@alihaydarortul)
Üye

Merhabalar,  Device Manager'dan usb controllerları uninstall edip bilgisayarı yeniden başlatmayı denedinizmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2010 02:52
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Mainboard için güncel inf driverlarını bulup yükleyiniz.


Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2010 19:18
Paylaş: