Forum

WD1600BEVT Model We...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WD1600BEVT Model Western Digital HDD Ariyorum

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@HikmetSOYDAM)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi günler.

WD1600BEVT model 2. el HDD arıyorum. 2.5" notebook diski.

Eğer makinanızdaki disk aynıysa, daha üst kapasiteyi size alabilirim.

Aradığım özellikle bu ürün, hatta üretim tarihi 10.2008 gibi olması gerekiyor.

Kartının aynı seri, revizyon olması gerekiyor.

Kartı arızalanan kendi diskimle kart değiştirip, kendi bilgilerime ulaşma çalışacağım.

Ücretini ödeyip, diski satında alabilirim. İzmir'deki arkadaşlarla buluşup, 1 saatlık disklerini de kullanabilirim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İçindeki bilgiler benim için önemli, içinde oğlumun resimleri var. Yedeğim vardı, %10'luk bir kaybım var.

Gönderildi : 12/05/2010 11:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Diske ulaşamıyor musunuz? Problem buysa siz ararken, bi yandan da sorunu gidermeye çalışsak nasıl olur?

Gönderildi : 13/05/2010 13:05

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam, sorun, bu diski harici kutuyla kullanıyorduk.

2 girişli USB makinalarda sorunsuz çalışıyordu, 1 USB si olan makinada kullanmamız gerekti.

Harici 5 V DC ile kullanmaya çalıştık, galiba voltajla ilgili bir sıkıntı oldu ve disk çalışmaz hale geldi.

Yeni aynı moddel bir diskle kart değiştirdik, disk dönmeye başladı, ama uyumsuz olduğu için, diske erişemedik.

Aynı model ve aynı revizyon numaralı kart ile olsa çalışır diye düşünüyorum.

Onu için bu diskten arıyorum. KArtı kullancağım.

İlginize çok teşekkrüeler... Elinizde bu diskten varsa çok makbule geçecek. 

Gönderildi : 13/05/2010 16:31

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1625
Noble Member

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ilgileniyorum, çok teşekkürler. Sorun halen devam ediyor, ilgilenen herkese çok teşekkürler...

Gönderildi : 13/05/2010 19:09

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar halen bu diskten çalışan bir tane bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Çözümpark ailesinden destek bekliyorum.

Gönderildi : 24/05/2010 02:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Konu ile ilgili Piramit Bilgisayar'a ulaşabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 24/05/2010 03:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

Hocam diskin kontrol kartında problem olduğuna eminseniz yapabileceğiniz çok fazla şey yok. Muadil bir disk bile bulsanız kartlarını değiştirerek diski çalıştıramazsınız. Sizin bu dediğiniz yöntem malesef yıllar öncesinde kaldı. Çok eski Seagate, Quantum disklerde bolca yapıyordum bunu zamanında. Uzun zamandır bu yöntem işe yaramıyor çünki kartların üzerinde sadece o mekanikle çalışabileceğine dair PID vs kodlar var. Bunları da teçhizatsız değiştiremezsiniz. Bu disktede bu durumu yaşayacağınızı düşünüyorum ama model bazında araştırma yapmam lazım. Datayı mutlaka almak isterseniz bu konuda Amasya bilgisayardan Ömer bey var. O bu konularda çok iyidir. Hatta disk modelini söylerseniz kart değişimli kurtarma yapıp yapamayacağınızı direk söyler.

Son yıllarda epey diskim kart arızasına uğradı, Ömer beyin disk üzerinde mekanik erişimi hariç hiç bir yöntemle başarıya ulaşamadığımı söyleyebilirim. Tabi bu işin de bir maliyeti var. Datanın değeri önemli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/05/2010 22:08

(@HikmetSOYDAM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler İbrahim bey.

Ömer beyin iletişim bilgilerini paylaşırsanız, bir soralım bakalım, bizim disk için yorum yapsın.

Boşuboşuna uğraşmayayım eğer ümitsiz bir diskle uğraşıyorsam.

Gönderildi : 25/05/2010 01:31

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Kendi bünyemizde 15 kadar acer notebook var herhalde birininki tutar. Size seve seve kullanmak içinde verebiliriz. İsterseniz bize hdd alıp bizdekinide satın alabilirsiniz biraz bakayım aynısı varsa hemen haber edeceğim.

Sizdeki NB modelinide yazsaydınız.

Gönderildi : 08/06/2010 19:38

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Ahaaaaaa benim kendi notebook diskim sizinki ile aynı. Özelden telefon numaramı gönderiyorum. 

Not: İstanbuldayım. =(

Gönderildi : 08/06/2010 19:44

Paylaş: